Trajekty z Lerwick do Aberdeen

Linka Lerwick Aberdeen spája Shetlandy s Škótsko. V súčasnosti pôsobí na na tejto trase iba jedna trajektová spoločnosť, Northlink Ferries. Plavba sa uskutočňuje 7 krát v každom týždeň s dobou plavby približne 12 hodín.

Doba a frekvencia plavby na trase Lerwick Aberdeen sa môžu líšiť podľa sezóny, takže Vám radíme využiť tie najaktuálnejšie informácie.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Lerwick - Aberdeen

Priemerné ceny pre Lerwick Aberdeen

Uvedené ceny predstavujú priemerné ceny jednosmerných lístkov zakúpených našimi zákazníkmi. Najbežnejší typ rezervácie na trase Lerwick Aberdeen je auto a 2 cestujúci.

Sprievodca prístavom Lerwick

Lerwick je hlavné mesto Shetlandských ostrovov. Mesto, ktoré leží na východnom pobreží Shetlandských ostrovov, je vzdialené približne 160 km od severovýchodného pobrežia Škótska, 340 km severne od Aberdeenu a 370 km západne od Bergenu v Nórsku. V meste je množstvo atrakcií, ktoré by sa skôr dali očakávať od oveľa väčších miest na britskej pevnine. Nájdete tu veľa rekreačných a zábavných zariadení, rovnako ako široký výber reštaurácií, barov a nočných klubov. Život mesta je sústredený okolo jeho rušného prístavu, zatiaľ čo bývalé doky Hay Dock boli kedysi centrum pre rybolov a stavbu lodí a teraz tu sídli nádherné Shetlandské múzeum a archív.

Prístav, ktorý leží na križovatke Severného mora a severovýchodného Atlantiku, je najsevernejším prístavom vo Veľkej Británii. Má novú prístupovú cestu, ktorá bola vybudovaná, aby uľahčila nalodenie na trajekty, ktoré sú otvorené z oboch strán. Kotvia tu lode plaviace sa medzi Lerwickom a Aberdeenom, ktoré pravidelne zastavujú v Kirkwalle na Orknejských ostrovoch.

Sprievodca prístavom Aberdeen

Aberdeen je tretie najväčšie mesto v Škótsku a nachádza sa na severovýchodnom pobreží krajiny. Architektúra mesta je známa tým, že vo veľkom využíva žulu, čo viedlo k tomu, že Aberdeen je často nazývaný "mestom žuly". Mesto je tiež charakteristické svojimi 45 parkami a záhradami, kde nájdete 2 milióny ruží, 11 miliónov narcisov a 3 milióny krókusov. organizácie Royal Horticultural Society (Kráľovská botanická spoločnosť – RHS)kategórie Škótska a dvadsaťnásobku kategórie veľkých miest každý rok od roku 1968.

Prístav v Aberdeen má dobré cestné, letecké a železničné spojenie. V trajektovom termináli nájdtete kaviareň a supermarket. Terminál má tiež dobré podmienky pre cestujúcich, ktorí sú zdravotne postihnutí. Na pravidelnej linke Lerwick - Shetlandské ostrovy je čas plavby okolo 1 hodiny a 30 minút. K dispozícii sú tiež tri plavby týždenne do Kirkwall, pričom plavba trvá asi 6 hodín.