COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Liepaja - Travemunde je jedna z naších najpopulárnejších trás - lístky sa počas sezóny rýchlo vypredávajú.
Rada: Nečakajte do poslednej chvile! Rezervujte ešte dnes, aby ste mali k dispozícii termín podľa Vašich predstáv.

Prečo využiť
Direct Ferries?

Trajekty na 4412 trasách a z 901 prístavov po celom svete

Spoločnosť si získala dôveru 2,5 miliónov zákazníkov

Zabezpečujeme viac než 1,2 miliónov plavieb ročne

Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Pre viac informácií navštívte, prosím, našu stránku Trajekty z Lotyšsko do Nemecko.

Na palube trajektov

Prevádzkovatelia trajektov na trase Liepaja - Travemunde

    • 6 Sailings Weekly 22 hr
    • Get price

Trajekty z Liepaja do Travemunde

Linka Liepaja Travemunde spája Lotyšsko s Nemecko. V súčasnosti pôsobí na na tejto trase iba jedna trajektová spoločnosť, Stena Line. Plavba sa uskutočňuje 6 krát v každom týždeň s dobou plavby približne 22 hodín.

Doba a frekvencia plavby na trase Liepaja Travemunde sa môžu líšiť podľa sezóny, takže Vám radíme využiť tie najaktuálnejšie informácie.

Sprievodca prístavom Liepaja

Liepaja je mesto na západe Lotyšska, na pobreží Baltského mora. Miestmi ho označujú ako "mesto, kde sa rodí vietor", pretože je tu takmer vždy veterno. Mesto sa nachádza asi 10 km od Rigy, 110 km od mesta Klaipeda, 115 km od Ventspilsu a 100 km od Saldusu. Liepaja má dlhú tradíciu v kultúrnych, umeleckých a športových podujatiach a cez leto je tu veľa festivalov. Leto zvyčajne začína plážovou párty "Summer Sound" a podujatím "Rally Kurzeme", ktoré navštívi tisíce ľudí. Ani cez zimu sa tu nebudete nudiť. Mesto hostí mnoho výstav, koncertov a ďalších tvorivých činností. Pýchou mesta sú medzinárodne známe divadlo a symfonický orchester.

Z prístavu sa plavia trajekty do Travemünde.


Sprievodca prístavom Travemunde

Nemecké mesto Lübeck je známe svojimi mnohými gotickými budovami a chutným marcipánom. Pravdepodobne najobľúbenejšou turistickou atrakciou mesta je brána Holstentor z 15. storočia s dvoma valcovými vežami, ktorá má naozaj rozprávkový vzhľad. Očarujúce stredoveké mesto leží za touto bránou a návštevníci tu môžu navštíviť mnoho ďalších historických budov, čo viedlo k tomu, že mesto bolo vyhlásené za svetové dedičstvo UNESCO v 80. rokoch minulého storočia. Väčšina najobľúbenejších atrakcií mesta sa nachádza v Starom Meste známom ako Altstadt.

V blízkosti mesta sa nachádza veľký prístav trajektov na pobreží Baltského mora v predmestskej štvrti Travemünde, kde nájdete aj niekoľko príjemných piesočnatých pláží a skutočnú atmosféru prímorského letoviska. Okolo Lübecku a na jeho mnohých verejných námestiach môžete vidieť množstvo historických a významných pamiatok. Medzi najobľúbenejšie patrí radnica z 13. storočia (Rathaus), krásny dóm z 12. storočia (lübecká katedrála), krásna palácová architektúra zámku Rantzau a Heiligen Geist Hospital, najstaršia nemocnica v Nemecku, ktorej história siaha do roku 1227.