Trajekty z Lymington do Yarmouth

Linka Lymington Yarmouth spája Anglicko s Isle of Wight. V súčasnosti pôsobí na na tejto trase iba jedna trajektová spoločnosť, Wightlink. Plavba sa uskutočňuje 15 krát v každom deň s dobou plavby približne 40 minút.

Doba a frekvencia plavby na trase Lymington Yarmouth sa môžu líšiť podľa sezóny, takže Vám radíme využiť tie najaktuálnejšie informácie.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Lymington - Yarmouth

Priemerné ceny pre Lymington Yarmouth

Uvedené ceny predstavujú priemerné ceny jednosmerných lístkov zakúpených našimi zákazníkmi. Najbežnejší typ rezervácie na trase Lymington Yarmouth je auto a 2 cestujúci.

Sprievodca prístavom Lymington

Pobrežné mesto a prístav Lymington sa nachádza na západnom brehu rieky Lymington v anglickom grófstve Hampshire. Mesto leží na južnom pobreží Anglicka, v krásnej oblasti New Forest a je z neho výhľad na mesto Yarmouth na ostrove Wight, ktoré leží v prielive Solent. Lymington je hlavným centrom pre jachting a pre tento účel má mesto k dispozícii tri prístavy. Mesto tiež hostí rad svetových pohárov vo vesliarskej regate - Royal Lymington Cup, Etchells Worlds, Macnamara's Bowl and Source Regatta.

Hlavná ulica v Lymingtone prešla v posledných rokoch veľkými zmenami. Lokálne, nezávislé obchodíky boli nahradené veľkými obchodnými reťazcami a kaviarňami. Stále tu ale nájdete miestny trh, ktorý je súčasťou trhu pre producentov v celej oblasti New Forest. Koná sa v Masonic Hall raz za mesiac počas sezóny. Vo vydláždených uličkách, ktoré vedú dole k moru, je množstvo obchodov určených pre námorníkov .

Trajekty z Lymingtonu do prístavu Yarmouth premávajú už od 19. storočia. Od roku 1990 sú prevádzkované spoločnosťou Wightlink. Plavba trvá asi 40 minút.