Prečo využiť
Direct Ferries?

Trajekty na 3460 trasách a z 701 prístavov po celom svete

Spoločnosť si získala dôveru 2.5 miliónov zákazníkov

Zabezpečujeme viac než 1.2 miliónov plavieb ročne

Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Trajekty do Macao

Macau je malá osobitná administratívna oblasť v juhovýchodnej časti Číny, vzdialená 65 km západne od Hongkongu.

Macau má bohatú portugalskú koloniálnu históriu. Bola to posledná ázijská krajina, ktorá sa vymanila spod európskej nadvlády v roku 1999. Práve z tohto dôvodu väčšina architektúry a názvy lokalít pripomínajú Stredomorie.

Koloniálna minulosť je však najlepšie viditeľná v "Ruins of St Paul", čo je kamenná fasáda jezuitského kostola zo začiatku 17. storočia. Ten bolo pôvodne navrhnutý tak, aby pomohol negramotnénu obyvateľstvu dozvedieť sa o kresťanstve, ale v roku 1835 bol vypálený kuchynským požiarom a ostalo po ňom len to, čo vidieť dnes. Ak vyleziete po schodoch, tak uvidíte zložité biblické rezbárske práce a sochy Panny Márie.

Zoberte si lanovku na Guia Fort do kaplnky v hornej časti polostrova a budete odmenení úžasným panoramatickým výhľadom na mesto. Tieto stavby boli postavené v 16.storoči po neúspešnom útoku Holandska a zachovali si väčšinu svojich pôvodných prvkov.

Macau sa tiež spája s hazardnými hrami. Tie boli legalizované v roku 1850 a tvoria 50% ekonomiky krajiny, čo znamená väčšie tržby než v Las Vegas. Skúste svoje šťastie vo svetoznámych kasínach Lisboa a Sands Casinos. Ak Vás hazardné hry nelákajú, tak aspoň poobdivujte veľkosť a veľkoleposť kasín.

V krajine tiež nájdete množstvo luxusných reštaurácií, ktoré ulahodia každej chuti. Môžete sa tešiť na rôzne populárne portugalské jedlá ako napríklad zemiaky a klobásovú ​​polievku, solené tresky a vajíčkové torty. Rovnako môžete ochutnať niektoré miestne špeciality, ktoré sú kombináciou kantonskej a portugalskej kuchyne. K lokálne obľúbeným patrí buchta plnená bravčovým či mleté mäso so zemiakmi a ryžou.

Vysokorýchlostné trajekty sem smerujú z prístavov Hong Kong, Kowloon a Hong Kong Airport, pričom plavba trvá približne jednu hodinu.

Z pevninskej Číny sa môžete plaviť do Guangzhou, prístavu Shenzhen a Shenzhen Airport. Tieto plavby tiež premávajú veľmi často, takže bude pre Vás ešte jednoduchšie vychutnať si Macau, "Monte Carlo Orientu".

Zobraziť viac Zobraziť menej

Populárni prevádzkovatelia trajektov

  • TurboJet
    • Zistiť cenu

Trasy a prístavy v Macao