Trajekty z Messina do Salerno

Linka Messina Salerno spája Sicília s Taliansko. V súčasnosti pôsobí na na tejto trase iba jedna trajektová spoločnosť, Caronte & Tourist. Plavba sa uskutočňuje 7 krát v každom týždeň s dobou plavby približne 9 hodín.

Doba a frekvencia plavby na trase Messina Salerno sa môžu líšiť podľa sezóny, takže Vám radíme využiť tie najaktuálnejšie informácie.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Messina - Salerno

Priemerné ceny pre Messina Salerno

Uvedené ceny predstavujú priemerné ceny jednosmerných lístkov zakúpených našimi zákazníkmi. Najbežnejší typ rezervácie na trase Messina Salerno je auto a 2 cestujúci.

Sprievodca prístavom Messina

Talianske mesto Messina je hlavným mestom provincie Messina a tretím najväčším mestom na ostrove Sicília. Leží v Messinskej úžine, naproti mestu Villa San Giovanni na talianskej pevnine, severovýchodne od Sicílie. Prístav v Messine je dôležitým hnacím motorom ekonomiky mesta, pretože v ňom zohráva kľúčovú úlohu, rovnako ako v turistickej infraštruktúre celého regiónu. Sú tu komerčné aj vojenské lodenice. V oblasti je dôležité aj poľnohospodárstvo, darí sa tu pomarančom, citrónom, mandarínkam a olivám. Od roku 1548 má mesto rímskokatolícku arcidiecézu. Tiež tu sídli Messinská Univerzita, ktorá bola tiež založená v roku 1548.

Prístav ponúka prepravu pasažierov cez Messinskú úžinu do prístavov Villa San Giovanni a Reggio Calabria v Kalábrii. K dispozícii je tiež dlhšia plavba do mesta Salerno, južne od Neapolu. Väčšina trajektov, ktoré prichádzajú do Messiny kotvia buď v doku Messina Marittima/Bluvia alebo v prístave Molo Norimberg na Via San Ranieri. Občas niektoré trajekty zakotvia aj v dokoch Rada San Francesco di Paola v severnej časti mesta.