Mesta
Agios Efstratios
Trajekty do Egejské ostrovy
Otvorený lístok??

Otvorené lístky platia po dobu až 12 mesiacov od dátumu rezervácie (prezrite si podmienky)

Otvorený lístok?

Otvorené lístky platia po dobu až 12 mesiacov od dátumu rezervácie (prezrite si podmienky)

Údaje o ceste
Odchod
Spiatočný

Trajekty z Mesta do Agios Efstratios

Linka Mesta Agios Efstratios spája Egejské ostrovy s Egejské ostrovy. V súčasnosti pôsobí na na tejto trase iba jedna trajektová spoločnosť, SeaJets. Plavba sa uskutočňuje 1 krát v každom týždeň s dobou plavby približne 5 hodín 30 minút.

Doba a frekvencia plavby na trase Mesta Agios Efstratios sa môžu líšiť podľa sezóny, takže Vám radíme využiť tie najaktuálnejšie informácie.

Prečo využiť Direct Ferries?
category
Trajekty na 4412 trasách a z 901 prístavov po celom svete
category
Spoločnosť si získala dôveru 2,5 miliónov zákazníkov
category
Zabezpečujeme viac než 1,2 miliónov plavieb ročne
category
Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Najpopulárnejšie otázky

Ako dlho trvá trajekt z Mesta do Agios Efstratios?

Čas prepravy trajektom z Mesta do Agios Efstratios je približne 5h 30m. Trvanie plavby sa môže v jednotlivých sezónach líšiť, preto odporúčame vykonať živú kontrolu.

Ktoré trajektové spoločnosti premávajú medzi Mesta a Agios Efstratios?

Existuje 1 prevádzkovateľov trajektov pre Mesta do Agios Efstratios a toto je
  • SeaJets

Ako si môžem rezervovať lístky na trajekt z Mesta do Agios Efstratios?

Rezervujte si trajekty z Mesta do Agios Efstratios prostredníctvom nášho vyhľadávača ponúk a pozrite si našu stránku s ponukami, kde nájdete najnovšie ponuky trajektov.

Sprievodca prístavom Mesta

Tradičná stredoveká dedinka Mesta sa nachádza na gréckom ostrove Chios, ktorý leží v Egejskom mori a je piatym najväčším gréckym ostrovom. Chios sa nachádza iba 7 km od pobrežia Anatólie a od Turecka ho predeľuje úžina Chios. Je tu nádherné vydláždené kruhové námestie, kostol Taxiarxis, námestie, miestnymi nazývané "Livadi" či impozantná veža. Obyvateľom obce sa podarilo udržať si svoje tradície, ktoré existovali 14. storočí sa podarilo nájsť tú správnu kombináciu medzi históriou a moderného života. Najdôležitejšia udalosť, ktorá sa tu koná, sú karnevalové slávnosti, kde sa prezentujú AGAS skúšky. Jedná sa o satirický replika skúšok, ktoré sa diali pod tureckou okupáciou.

V Mesta je k druhému portu ostrova a poskytuje celoročnú trajektovú prepravu na ostrov Psara a Lavrion v Attice.


Sprievodca prístavom Agios Efstratios

Malý grécky ostrov Agios Efstratios leží v Egejskom mori, asi 80 km severozápadne od ostrova Lesbos a 30 km južne od ostrova Lemnos. Jediná dedina na ostrove sa nachádza v údolí tvorenom dvoma suchými korytami. Až do zemetrasenie 1968 to bolo miesto, kde mali ľudia svoje ovocné a zeleninové záhrady. Pred zemetrasením bola dedina umiestnená na vrchole kopca, nad prístavom, a domy boli tradične kamenné, dvoj alebo troj podlažné. Po zemetrasení boli obyvatelia obce vtedajšou vojenskou vládou prinútení sa vysťahovať. Našťastie, niektoré z kamenných domov boli zachránené pred úplným zničením a neskôr boli zrekonštruované obyvateľmi ostrova. Jedna z takýchto stavieb bola Marasleios School (1909), ktorá je teraz sídlom Múzea demokracie. Okrem opustenej dediny k ďalším populárnym atrakciám na ostrove patria ruiny starovekého mesta Agios Minas a kostoly Christos, Agios Nikolaos a Agios Vasileios, postavené v roku 1727.

Z prístavu Agios Efstratios sa trajekty plavia na niektoré z blízkych ostrovov v súostroví Sporady - Skopelos, Alonnisos a Skyros. Cez tretí ostrov je tiež možné sa dostať z Agios Efstratios na ostrovy v severnom Egejskom mori a do prístavov Solún, Kavala a Alexandroupoli.


Služby zákazníkom

Navštívte našu stránku služieb zákazníkom, kde nájdete užitočné informácie o cestovaní trajektom, často kladené otázky a informácie o tom, ako nás môžete kontaktovať a získať pomoc s rezerváciou.