Trajekty z Newhaven do Dieppe

Linka Newhaven Dieppe spája Anglicko s Francúzsko. V súčasnosti pôsobí na na tejto trase iba jedna trajektová spoločnosť, DFDS Seaways. Plavba sa uskutočňuje 21 krát v každom týždeň s dobou plavby približne 4 hodín.

Doba a frekvencia plavby na trase Newhaven Dieppe sa môžu líšiť podľa sezóny, takže Vám radíme využiť tie najaktuálnejšie informácie.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Newhaven - Dieppe

Priemerné ceny pre Newhaven Dieppe

Uvedené ceny predstavujú priemerné ceny jednosmerných lístkov zakúpených našimi zákazníkmi. Najbežnejší typ rezervácie na trase Newhaven Dieppe je auto a 2 cestujúci.

Sprievodca prístavom Newhaven

Newhaven je anglické prístavné mesto v grófstve East Sussex, na južnom pobreží Anglicka. Mesto leží pri ústí rieky Ouse, na pobreží Lamanšského prielivu. Na západnom brehu rieky je hlavná časť mesta a východne od rieky sú obytné priestory v Denton a Mount Pleasant na svahoch Downs. Na východnej strane rieky sú priemyselné zóny mesta a tri železničné stanice; Newhaven Town, Newhaven Harbour a Newhaven Marine (tá už nie v prevádzke). Nedávny sídliska došlo na západnom Quay, Harbour Heights a august Fields.

Vstup do prístavu Newhaven, ktorý je menší prístav, ktorý sa nachádza medzi dvoma piliermi, ktoré sú chránené pred silným vetrom pevnou vlnolamom na západe. Služby poskytované z prístavu odchádzajú do Dieppe na južnom východnom pobreží Francúzska. osobné zariadenie v prístave sú trochu obmedzené, ale robiť patrí výhodný obchod a kaviareň. Sú tu tiež zariadenia pre zdravotne postihnutých cestujúcich s bezbariérové toalety.