COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Poole - Cherbourg je jedna z naších najpopulárnejších trás - lístky sa počas sezóny rýchlo vypredávajú.
Rada: Nečakajte do poslednej chvile! Rezervujte ešte dnes, aby ste mali k dispozícii termín podľa Vašich predstáv.

Prečo využiť
Direct Ferries?

Trajekty na 4412 trasách a z 901 prístavov po celom svete

Spoločnosť si získala dôveru 2,5 miliónov zákazníkov

Zabezpečujeme viac než 1,2 miliónov plavieb ročne

Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Pre viac informácií navštívte, prosím, našu stránku Trajekty z Anglicko do Francúzsko.

Na palube trajektov

Prevádzkovatelia trajektov na trase Poole - Cherbourg

    • 7 Sailings Weekly 4 hr 30 min
    • Get price
    • 2 Sailings Weekly 5 hr 40 min
    • Get price

Trajekty z Poole do Cherbourg

Trajektová trasa Poole Cherbourg spája Anglicko s Francúzsko a teraz je prevádzkovaná 2 lodnými spoločnosťami. Trajekt spoločnosti Brittany Ferries sa plaví 7 krát za týždeň s dobou trvania plavby okolo 4 hodín 30 minút zatiaľ čo Trajekty spoločnosti Condor Ferries sa plavia 2 krát za týždeň, plavba trvá od 5 hodín 40 minút.

Celkovo je tu 9 plavieb týždeň na trase z Poole Cherbourg medzi Anglicko a Francúzsko. Porovnajte a získajte najlepšiu cenu na dobu, kedy chcete cestovať už teraz.

Sprievodca prístavom Cherbourg

Mesto a prístav Cherbourg sa nachádza na polostrove Cotentin v departemente Manche v Normandii v severozápadnom Francúzsku. Prístav mesta je snáď najznámejší ako prístav trajektov premávajúcich medzi Britániou a Francúzskom. Jednou z najobľúbenejších atrakcií mesta je múzeum T. Henryho, ktoré bolo založené v roku 1831, po získaní daru s viac než 160 obrazmi Henryho, komisára kráľovských múzeí. V súčasnosti je múzeum domovom kolekcie 300 obrazov francúzskych, holandských a talianskych umelcov, od súčasných umeleckých diel až po stredoveké. Medzi inými sa v zbierke nachádza „Výstup na kalváriu“ od Murrilla, „Kristus zomrel“, ktorý sa pripisuje Filippinovi Lippimu a „Obrátenie sv. Augustína“ od Beata Angelica.

Okrem toho je obľúbeným miestom návštevníkov aj opátstvo Du Voeu z 12. storočia, ktoré bolo zasvätené Panne Márii. Kostol bol vysvätený v roku 1181 za vlády Henricha II. a Eleonóry z Akvitánie, ktorí boli prítomní na ceremónii.

Trajektové služby z prístavu plávajú do miest Poole a Portsmouth v Anglicku a do Rosslare v Írsku.