Prečo využiť
Direct Ferries?

Trajekty na 3301 trasách a z 671 prístavov po celom svete

Spoločnosť si získala dôveru 2.5 miliónov zákazníkov

Zabezpečujeme viac než 1.2 miliónov plavieb ročne

Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Trajekty do ostrov Graciosa

Sopečný ostrov Graciosa je súčasťou Azorského súostrovia, ktoré sa nachádza uprostred Atlantického oceánu.

Graciosa je známa ako "biely ostrov" vďaka bielemu íľu a vybieleným domom. Z ostrova vyžaruje vidiecke čaro a pokoj. Nájdete tu aj veterné mlyny v holandskom štýle, ktoré sú roztrúsené po rozľahlých poliach a farebných viniciach.

Ak budete vo Vile da Praia, určite musíte navštíviť kostol Sv Mateusa, kde nájdete fascinujúci orgán z 18. storočia.

Ak si urobíte výlet na 129 míľov vysokú horu "Monte de Nossa Senhora da Ajuda", tak sa Vám naskytne nádherný výhľad na Santa Cruz. V okolí je tiež zopár krásnych svätýň, pričom najpozoruhodnejšou je kaplnka ‘Chapel of our Lady of Help’, čo je príkladom opevnenej cirkevnej architektúry.

Ak sa vyberiete do jednej zo sírových jaskýň ostrova, a hlavne do "Furna do Enxofre", bude to pre Vás určite nezabudnuteľný zážitok. Je tu 100 metrov hlboký prírodný tunel, ktorý vedie k jazeru, naplneného sírovou vodou v sopečnom kráteri. Aj keď je voda studená, je úplne bezpečné sa v nej kúpať a má pozitívny vplyv na Vašu pokožku.

Na juhu ostrova, v meste Carapacho, nájdete rôzne minerálne kúpele. Tu si môžete oddýchnuť v horúcich kúpeľov, o ktorých sa predpokladá, že majú liečivé účinky

Sopečná pôda tu podporuje rast vínnej révy a je jasné, že Graciosa sa pýši niekoľkými kvalitnými vínami. V národopisnom múzeu v Santa Cruz sa môžete dozvedieť všetko, čo potrebujete vedieť o miestnej vinárskej kultúre.

Graciosa je veľmi dobre prepojená s ostatnými Azorskými ostrovmi. Časté plavby s krátkym trvaním sem smerujú z ostrovov Terceira, Pico, Sao Jorge, Faial a São Miguel. Raz týždnne sem tiež prichádzajú lode zo Santa Marie a Flores, pričom plavba trvá takmer celý deň.

Zobraziť viac Zobraziť menej

Populárni prevádzkovatelia trajektov

  • Atlanticoline
    • Zistiť cenu

Trasy a prístavy v ostrov Graciosa