Prečo využiť
Direct Ferries?

Trajekty na 3307 trasách a z 697 prístavov po celom svete

Spoločnosť si získala dôveru 2.5 miliónov zákazníkov

Zabezpečujeme viac než 1.2 miliónov plavieb ročne

Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Trajekty do São Jorge

Sao Jorge je dlhý, úzky ostrov v portugalskom súostroví Azory v severnom Atlantiku.

Sopečný hrebeň tiahnuci sa zo severozápadu na juhovýchod pôsobí ako chrbtica ostrova, takže je ideálnou prázdninovou destináciou pre pešiu turistiku alebo pre výlety na horskom bicykli. Nájdete tu aj hlboké kaňony so zvislými vzostupmi.

Jedným z najatraktívnejších turistických trás Vás zavedie až do Faja do Santa Cristo, kde narazíte na krásny kostol a obrovskú lagúnu, v ktorej sú mušle, čo je obľúbená miestna pochúťka. Ak budete mať možnosť, taktiež nezabudnite ochutnať niektoré zo svetoznámych syrov ostrova Sao Jorge.

Ďalší skvelý spôsob, ako si užiť toto miesto je na koni, kedže Azory sú domovom množstva ušľachtilých plemien ako napr. portugalské plemená Lusitano a Cruzado.

Sao Jorge sa tiež môže pochváliť niektorými úžasnými budovami. Jednu z nich možno nájsť v meste Manadas; krásny kostol Sv Barbary. Má nadherne zdobený strop a je to ten najlepší príklad náboženskej architektúry na súostroví.

Rovnako ako všetky ostrovy, ktoré patria do súostrovia sAzory, more pri Sao Jorge poskytuje možnosti na fantastické potápanie, rybárčenie a plachtenie. Je to tiež jedno z najlepších miest na svete na pozorovanie veľrýb a na potápanie sa so žralokmi.

V júli ostrov naozaj ožíva počas "Semana Cultural das Velas", čo je týždenný kultúrny festival v meste Velas. Počas neho sa uskutočňujú hudobné vystúpenia, námorné show a vynikajúce gastronomické trhy.

Na ostrov sa môžete dostať z Azorských ostrovoch Faial, Flores, Sao Miguel, Terceira, Graciosa a Pico z prístavu Velas na severozápade Sao Jorge.

Tieto trasy sú prevádzkované spoločnosťou Atlanticoline, ktorá poskytuje niekoľko plavieb každý týždeň.

Zobraziť viac Zobraziť menej

Populárni prevádzkovatelia trajektov

  • Atlanticoline
    • Zistiť cenu

Trasy a prístavy v São Jorge