COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Palma - Denia je jedna z naších najpopulárnejších trás - lístky sa počas sezóny rýchlo vypredávajú.
Rada: Nečakajte do poslednej chvile! Rezervujte ešte dnes, aby ste mali k dispozícii termín podľa Vašich predstáv.

Prečo využiť
Direct Ferries?

Trajekty na 4412 trasách a z 901 prístavov po celom svete

Spoločnosť si získala dôveru 2,5 miliónov zákazníkov

Zabezpečujeme viac než 1,2 miliónov plavieb ročne

Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Alternatívy trajektov z Palma do Denia

Pre viac informácií navštívte, prosím, našu stránku Trajekty z Mallorca do Španielsko.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Palma - Denia

    • 9 Sailings Weekly 5 hr 15 min
    • Get price

Trajekty z Palma do Denia

Linka Palma Denia spája Mallorca s Španielsko. V súčasnosti pôsobí na na tejto trase iba jedna trajektová spoločnosť, Balearia. Plavba sa uskutočňuje 9 krát v každom týždeň s dobou plavby približne 5 hodín 15 minút.

Doba a frekvencia plavby na trase Palma Denia sa môžu líšiť podľa sezóny, takže Vám radíme využiť tie najaktuálnejšie informácie.

Sprievodca prístavom Palma

Mesto Palma sa nachádza na južnom pobreží španielskeho ostrova Malorka a je hlavným mestom Baleárskych ostrovov. Mesto leží v zálive Palma a na severe a západe je obklopené pohorím Serra de Tramuntana, ktoré bolo vyhlásené za svetové dedičstvo UNESCO. Jeho história siaha do rímskych čias, kedy bolo mesto stálym rímskym táborom. V priebehu svojej histórie sa mesto tiež dostalo pod vládu Byzantskej ríše, Maurov či Jakuba I. Aragónskeho.

Mesto je dnes veľmi obľúbené a návštevníkom ponúka rôzne atrakcie, ako napr. katedrálu La Seu. Postavená bola na mieste predchádzajúcej mešity a jej výstavba sa začala v roku 1229 a bola dokončená až v roku 1601. V meste si môžete oddýchnuť v parku De la Mer (Morský park) pod katedrálou, v tieni veľkého žlto-modrého tienidla s radom drevených lavičiek.

Prístav trajektov v Palme je situovaný v juhozápadnej časti mesta a pri vyplávaní sa z neho naskytá vynikajúci výhľad na katedrálu. Rušný prístav ponúka dobré prepojenie na hlavné cesty vedúce z mesta. Medzi destinácie, do ktorých sa z prístavu môžete vybrať, patrí Ibiza, Mahon, Barcelona, Valencia a Dénia.