Trajekty z Palma do Valencia

Trajektová trasa Palma Valencia spája Mallorca s Španielsko a teraz je prevádzkovaná 2 lodnými spoločnosťami. Trajekt spoločnosti Balearia sa plaví 12 krát za týždeň s dobou trvania plavby okolo 8 hodín zatiaľ čo Trajekty spoločnosti Trasmediterranea sa plavia 7 krát za týždeň, plavba trvá od 8 hod.

Celkovo je tu 19 plavieb týždeň na trase z Palma Valencia medzi Mallorca a Španielsko. Porovnajte a získajte najlepšiu cenu na dobu, kedy chcete cestovať už teraz.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Palma - Valencia

Priemerné ceny pre Palma Valencia

Uvedené ceny predstavujú priemerné ceny jednosmerných lístkov zakúpených našimi zákazníkmi. Najbežnejší typ rezervácie na trase Palma Valencia je auto a 2 cestujúci.

Sprievodca prístavom Palma

Mesto Palma sa nachádza na južnom pobreží španielskeho ostrova Malorka a je hlavným mestom Baleárskych ostrovov. Mesto leží v zálive Palma a na severe a západe je obklopené pohorím Serra de Tramuntana, ktoré bolo vyhlásené za svetové dedičstvo UNESCO. Jeho história siaha do rímskych čias, kedy bolo mesto stálym rímskym táborom. V priebehu svojej histórie sa mesto tiež dostalo pod vládu Byzantskej ríše, Maurov či Jakuba I. Aragónskeho.

Mesto je dnes veľmi obľúbené a návštevníkom ponúka rôzne atrakcie, ako napr. katedrálu La Seu. Postavená bola na mieste predchádzajúcej mešity a jej výstavba sa začala v roku 1229 a bola dokončená až v roku 1601. V meste si môžete oddýchnuť v parku De la Mer (Morský park) pod katedrálou, v tieni veľkého žlto-modrého tienidla s radom drevených lavičiek.

Prístav trajektov v Palme je situovaný v juhozápadnej časti mesta a pri vyplávaní sa z neho naskytá vynikajúci výhľad na katedrálu. Rušný prístav ponúka dobré prepojenie na hlavné cesty vedúce z mesta. Medzi destinácie, do ktorých sa z prístavu môžete vybrať, patrí Ibiza, Mahon, Barcelona, Valencia a Dénia.