COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Palma - Valencia je jedna z naších najpopulárnejších trás - lístky sa počas sezóny rýchlo vypredávajú.
Rada: Nečakajte do poslednej chvile! Rezervujte ešte dnes, aby ste mali k dispozícii termín podľa Vašich predstáv.

Prečo využiť
Direct Ferries?

Trajekty na 4412 trasách a z 901 prístavov po celom svete

Spoločnosť si získala dôveru 2,5 miliónov zákazníkov

Zabezpečujeme viac než 1,2 miliónov plavieb ročne

Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Alternatívy trajektov z Palma do Valencia

Pre viac informácií navštívte, prosím, našu stránku Trajekty z Mallorca do Španielsko.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Palma - Valencia

  • 9 Sailings Weekly 7 hr 45 min
  • Get price
  • 10 Sailings Weekly 8 hr
  • Get price
  • 4 Sailings Weekly 7 hr 15 min
  • Get price
  • 4 Sailings Weekly 7 hr 30 min
  • Get price

Trajekty z Palma do Valencia

Trasa trajektu z Palma Valencia spája Mallorca s Španielsko a teraz je prevádzkovaná 4 lodnými spoločnosťami. Balearia prevádzkuje svoje plavby 9 krát týždeň, Trasmediterranea 10 krát týždeň, Grandi Navi Veloci 4 krát týždeň & Trajekt spoločnosti Trasmed GLE je k dispozícii 4 krát týždeň.

Celkovo je v ponuke 27 plavby týždeň na trase z Palma Valencia medzi Mallorca a Španielsko, s 4 lodnými spoločnosťami. Radíme Vám porovnať spoločnosti navzájom, aby ste obdržali najlepšiu cenu pre Vašu cestu.

Sprievodca prístavom Palma

Mesto Palma sa nachádza na južnom pobreží španielskeho ostrova Malorka a je hlavným mestom Baleárskych ostrovov. Mesto leží v zálive Palma a na severe a západe je obklopené pohorím Serra de Tramuntana, ktoré bolo vyhlásené za svetové dedičstvo UNESCO. Jeho história siaha do rímskych čias, kedy bolo mesto stálym rímskym táborom. V priebehu svojej histórie sa mesto tiež dostalo pod vládu Byzantskej ríše, Maurov či Jakuba I. Aragónskeho.

Mesto je dnes veľmi obľúbené a návštevníkom ponúka rôzne atrakcie, ako napr. katedrálu La Seu. Postavená bola na mieste predchádzajúcej mešity a jej výstavba sa začala v roku 1229 a bola dokončená až v roku 1601. V meste si môžete oddýchnuť v parku De la Mer (Morský park) pod katedrálou, v tieni veľkého žlto-modrého tienidla s radom drevených lavičiek.

Prístav trajektov v Palme je situovaný v juhozápadnej časti mesta a pri vyplávaní sa z neho naskytá vynikajúci výhľad na katedrálu. Rušný prístav ponúka dobré prepojenie na hlavné cesty vedúce z mesta. Medzi destinácie, do ktorých sa z prístavu môžete vybrať, patrí Ibiza, Mahon, Barcelona, Valencia a Dénia.