COVID-19 Update Due to exceptional demand relating to Covid-19, and to ensure we help those customers that are sailing in the next 72 hours, we will be closing our customer service phone lines and handling all queries electronically. For any customer service enquiry please use our online contact form. Please note, we will deal with all enquiries based on sailing date priority so bear with us if your sailing is further in the future. We appreciate your understanding and support during these exceptional circumstances.

Puttgarden - Rodby je jedna z naších najpopulárnejších trás - lístky sa počas sezóny rýchlo vypredávajú.
Rada: Nečakajte do poslednej chvile! Rezervujte ešte dnes, aby ste mali k dispozícii termín podľa Vašich predstáv.

Prečo využiť
Direct Ferries?

Trajekty na 3325 trasách a z 764 prístavov po celom svete

Spoločnosť si získala dôveru 2,5 miliónov zákazníkov

Zabezpečujeme viac než 1,2 miliónov plavieb ročne

Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Pre viac informácií navštívte, prosím, našu stránku Trajekty z Nemecko do Dánsko.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Puttgarden - Rodby

    • 48 plavby denne 45 min
    • Zistiť cenu

Trajekty z Puttgarden do Rodby

Linka Puttgarden Rodby spája Nemecko s Dánsko. V súčasnosti pôsobí na na tejto trase iba jedna trajektová spoločnosť, Scandlines. Plavba sa uskutočňuje 48 krát v každom deň s dobou plavby približne 45 minút.

Doba a frekvencia plavby na trase Puttgarden Rodby sa môžu líšiť podľa sezóny, takže Vám radíme využiť tie najaktuálnejšie informácie.

Sprievodca prístavom Puttgarden

Nemecká dedinka a prístav Puttgarden sa nachádza na Fehmarnovom ostrove a leží na dôležitej prepravnej ceste medzi Nemeckom a Dánskom. Fehmarnova úžina, 18 km široký prieliv v západnej časti Baltského mora, oddeľuje obe krajiny. Fehmarnov ostrov bol súčasťou dánskeho vojvodstva Šlezvicko od stredoveku až do roku 1864. Počas tohto obdobia, vojvodstvo bol rozdelené v roku 1544 a bola súčasťou vojvodstva Jána Staršieho. V roku 1580, keď zomrel bez dedičov, sa Fehmarnov ostrov stal súčasťou vojvodstva Šlezvicka-Holštajnska-Gottorp. Po Veľkej severnej vojne sa Fehmarnov ostrov spolu s celým Šlezvickom spojil s dánskym kráľovstvom. V roku 1864 bolo Šlezvicko pridané k Prusku v dôsledku druhej Šlezvickej vojny.

V rokoch 1961 až 1963 bol v obci postavený terminál pre trajekty a zároveň bol Fehmarnov ostrov prepojený mostom s pevninou. Od dokončenia Storebæltsbroen, dánskeho mostu cez úžinu, sa trasa cez Puttgarden stala menej využívanou železničnou dopravou, ale prístav stále využívajú trajekty spoločnosti Scandlines.

Trajektová doprava pláva cez úžinu medzi prístavom Puttgarden v Nemecku a Rodby v Dánsku a trvá 45 minút.


Sprievodca prístavom Rodby

Dánske mesto Rodby sa nachádza na ostrove Lolland. Je známe svojou trajektovou dopravou do nemeckého prístavu Puttgarden, ktorá patrí k jednej z najrušnejších trajektových trás v Európe. Veľké trajekty odchádzajú každých 30 minút takmer 24 hodín denne. Prístav sa nachádza asi 5 km juhozápadne od centra mesta.

Ostrov Lolland je niekedy nazývaný „palacinkový ostrov“ kvôli svojmu rovinnému terénu, keďže jeho najvyššie položený bod je iba 25 metrov nad morom a nachádza sa hneď za dedinou Horslunde. Počas 2. svetovej vojny bol ostrov dôležitou strategickou komunikačnou diaľnicou pre Nemcov. V súčasnosti je jedným z hlavných zdrojov príjmu ostrova príjem z cukrovej repy, čo dokazuje aj veľké množstvo polí cukrovej repy.

Medzi populárne atrakcie v Rodby patrí miestny aquapark a rekreačné stredisko Lalandia Holiday Centre, ktoré je najväčšou atrakciou mesta. V aquaparku sa návštevníci môžu venovať rôznym aktivitám a navštíviť okrem iného Aquadome, kde si môžu vychutnať tropické podnebie a vodné šmýkačky spolu s množstvom ďalších vodných aktivít. K dispozícii je tiež dobrý výber reštaurácií, obchodov a iných aktivít pre deti v zábavnom parku Monky Tonky Land, kde nechýba minigolf, lyžiarska zjazdovka, klzisko a bowling.