Trajekty z Puttgarden do Rodby

Linka Puttgarden Rodby spája Nemecko s Dánsko. V súčasnosti pôsobí na na tejto trase iba jedna trajektová spoločnosť, Scandlines. Plavba sa uskutočňuje 46 krát v každom deň s dobou plavby približne 45 minút.

Doba a frekvencia plavby na trase Puttgarden Rodby sa môžu líšiť podľa sezóny, takže Vám radíme využiť tie najaktuálnejšie informácie.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Puttgarden - Rodby

Priemerné ceny pre Puttgarden Rodby

Uvedené ceny predstavujú priemerné ceny jednosmerných lístkov zakúpených našimi zákazníkmi. Najbežnejší typ rezervácie na trase Puttgarden Rodby je auto a 2 cestujúci.

Sprievodca prístavom Puttgarden

Nemecká dedinka a prístav Puttgarden sa nachádza na Fehmarnovom ostrove a leží na dôležitej prepravnej ceste medzi Nemeckom a Dánskom. Fehmarnova úžina, 18 km široký prieliv v západnej časti Baltského mora, oddeľuje obe krajiny. Fehmarnov ostrov bol súčasťou dánskeho vojvodstva Šlezvicko od stredoveku až do roku 1864. Počas tohto obdobia, vojvodstvo bol rozdelené v roku 1544 a bola súčasťou vojvodstva Jána Staršieho. V roku 1580, keď zomrel bez dedičov, sa Fehmarnov ostrov stal súčasťou vojvodstva Šlezvicka-Holštajnska-Gottorp. Po Veľkej severnej vojne sa Fehmarnov ostrov spolu s celým Šlezvickom spojil s dánskym kráľovstvom. V roku 1864 bolo Šlezvicko pridané k Prusku v dôsledku druhej Šlezvickej vojny.

V rokoch 1961 až 1963 bol v obci postavený terminál pre trajekty a zároveň bol Fehmarnov ostrov prepojený mostom s pevninou. Od dokončenia Storebæltsbroen, dánskeho mostu cez úžinu, sa trasa cez Puttgarden stala menej využívanou železničnou dopravou, ale prístav stále využívajú trajekty spoločnosti Scandlines.

Trajektová doprava pláva cez úžinu medzi prístavom Puttgarden v Nemecku a Rodby v Dánsku a trvá 45 minút.

Sprievodca prístavom Rodby

Dánske mesto Rodby sa nachádza na ostrove Lolland. Je známe svojou trajektovou dopravou do nemeckého prístavu Puttgarden, ktorá patrí k jednej z najrušnejších trajektových trás v Európe. Veľké trajekty odchádzajú každých 30 minút takmer 24 hodín denne. Prístav sa nachádza asi 5 km juhozápadne od centra mesta.

Ostrov Lolland je niekedy nazývaný „palacinkový ostrov“ kvôli svojmu rovinnému terénu, keďže jeho najvyššie položený bod je iba 25 metrov nad morom a nachádza sa hneď za dedinou Horslunde. Počas 2. svetovej vojny bol ostrov dôležitou strategickou komunikačnou diaľnicou pre Nemcov. V súčasnosti je jedným z hlavných zdrojov príjmu ostrova príjem z cukrovej repy, čo dokazuje aj veľké množstvo polí cukrovej repy.

Medzi populárne atrakcie v Rodby patrí miestny aquapark a rekreačné stredisko Lalandia Holiday Centre, ktoré je najväčšou atrakciou mesta. V aquaparku sa návštevníci môžu venovať rôznym aktivitám a navštíviť okrem iného Aquadome, kde si môžu vychutnať tropické podnebie a vodné šmýkačky spolu s množstvom ďalších vodných aktivít. K dispozícii je tiež dobrý výber reštaurácií, obchodov a iných aktivít pre deti v zábavnom parku Monky Tonky Land, kde nechýba minigolf, lyžiarska zjazdovka, klzisko a bowling.