COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Prečo využiť
Direct Ferries?

Trajekty na 3325 trasách a z 764 prístavov po celom svete

Spoločnosť si získala dôveru 2,5 miliónov zákazníkov

Zabezpečujeme viac než 1,2 miliónov plavieb ročne

Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Trajekty do Dánsko

Dánsko je jednou z najkrajších európskych krajín s bohatým dedičstvom a úžasnými scenériami. Obývaná Vikingami, táto škandinávska krajina je známa svojou architektúrou, rovnako ako históriou. Mnohé budovy sú postavené z dreva a kovu.

Dánsko je populárna destinácia sama o sebe, ale jej umiestnenie v južnej Škandinávii znamená, že cestujúci sa môžu ľahko prepraviť do susedného Nemecka autom alebo trajektom do Švédska a Nórska, rovnako je k dispozícii dobré spojenie po mori na Island a na Faerské ostrovy.

Dánsko je tvorené množstvom ostrovov a hoci tu bolo vybudovaných veľa mostov a tunelov, cestovanie trajektom je stále príjemné.

Kodaň sa nachádza na východnom pobreží najväčšieho ostrova Dánska-Zealand. Veľký most s tunelom prepájajú Kodaň s Malmöm vo Švédsku, ale môžete na prepravu cez more môžete využiť aj trajekt. Z Helsingoru, ktorý leží len kúsok od Kodane, sa každý deň plavia trajeky do Helsingborgu.

Vnútroštátne linky odtiaľto tiež premávajú každý deň do prístavov Als, Samsø, Bornholm a Langeland.

Kým hlavný dánsky polostrov Jutland zdieľa hranicu s Nemeckom, je oveľa jednoduchšie vziať si trajekt z východu Nemecka na jeden z dánskych ostrovov. V súčasnosti premávajú trajekty každý deň z Rostocku (v Meklenbursku-Predpomoransku) do Gedseru a do prístavov Sjaelland, Puttgarden a Rodby.

Trajekty spájajúce Anglicko s Dánskom prestali premávať koncom roku 2014, hoci boli v prevádzke takmer 140 rokov.

Kodaň je hlavnou turistickou destináciou krajiny. Najnavštevovanejšie atrakciou je Tivoli Gardens, veľký zábavný park, ktorý bol otvorený v roku 1843 a je plný vzrušujúcich jázd. V Kodani nájdete aj divadlo a úžasné výstavné sály.

Veľmi obľúbenou je aj kodaňská ZOO, kde sú zvieratá zo všetkých siedmich kontinentov, vrátane afrických levov, ľadových medveďov a slonov.

Billund na Jutskom polostrove je miestom, kde vznikol prvý Legoland a prvá továreň na výrobu tejto slávnej hračky. Tento park bol otvorený na konci 60.rokov a každý rok ho navštívi viac než 1,9 milióna návštevníkov. Má viac ako 40 atrakcií vrátane štyroch horských dráh a obľúbenej oblasti známej ako "mini" krajina, kde sú modely miest a objektov vyrobených výhradne z lega.

K ďalším populárnym pamiatkam patrí aquapark Lalandia Billund a socha Malej morská víla na promenáde Langelinie v Kodani.

Populárni prevádzkovatelia trajektov

  • 47 plavby denne 45 min
  • Zistiť cenu
  • 14 plavby týždenne 3 hod 15 min
  • Zistiť cenu
  • 7 plavby denne 3 hod 15 min
  • Zistiť cenu
  • 7 plavby týždenne 10 hod
  • Zistiť cenu

Na palube trajektov

Zistite, ako to vyzerá na palube trajektu ešte pred Vašou cestou

Informácie o lodi, videá & recenzie

Trasy a prístavy v Dánsko