COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Rodby - Puttgarden je jedna z naších najpopulárnejších trás - lístky sa počas sezóny rýchlo vypredávajú.
Rada: Nečakajte do poslednej chvile! Rezervujte ešte dnes, aby ste mali k dispozícii termín podľa Vašich predstáv.

Prečo využiť
Direct Ferries?

Trajekty na 4412 trasách a z 901 prístavov po celom svete

Spoločnosť si získala dôveru 2,5 miliónov zákazníkov

Zabezpečujeme viac než 1,2 miliónov plavieb ročne

Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Pre viac informácií navštívte, prosím, našu stránku Trajekty z Dánsko do Nemecko.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Rodby - Puttgarden

    • 47 Sailings Daily 45 min
    • Get price

Trajekty z Rodby do Puttgarden

Linka Rodby Puttgarden spája Dánsko s Nemecko. V súčasnosti pôsobí na na tejto trase iba jedna trajektová spoločnosť, Scandlines. Plavba sa uskutočňuje 47 krát v každom deň s dobou plavby približne 45 minút.

Doba a frekvencia plavby na trase Rodby Puttgarden sa môžu líšiť podľa sezóny, takže Vám radíme využiť tie najaktuálnejšie informácie.

Sprievodca prístavom Puttgarden

Nemecká dedinka Puttgarden sa nachádza na Fehmarnovom ostrove a leží na dôležitej prepravnej ceste medzi Nemeckom a Dánskom. Fehmarnova úžina, 18 km široký prieliv v západnej časti Baltského mora, oddeľuje Nemecko a Dánsko. V rokoch 1961 až 1963 bol v obci postavený terminál pre trajekty a zároveň bol ostrov prepojený mostom s pevninou. Od dokončenia Storebæltsbroen, dánskeho mostu cez úžinu, sa trasa cez Puttgarden stala menej využívanou železničnou dopravou, ale prístav stále využívajú trajekty spoločnosti Scandlines.

Fehmarnov ostrov bol súčasťou dánskeho vojvodstva Šlezvicko od stredoveku až do roku 1864, i keď vojvodstvo bol rozdelené v roku 1544 a stalo sa súčasťou vojvodstva Jána Staršieho. Keď v roku 1580 zomrel bez dedičov, ostrov sa stal súčasťou vojvodstva Šlezvicka-Holštajnska-Gottorp. Po Veľkej severnej vojne sa Fehmarnov ostrov spolu s celým Šlezvickom spojil s dánskym kráľovstvom. V roku 1864 bolo Šlezvicko pripojené k Prusku v dôsledku druhej Šlezvickej vojny.

Trajektová doprava pláva cez úžinu medzi prístavom Puttgarden v Nemecku a Rodby v Dánsku a trvá 45 minút.