Trajekty z Rodby do Puttgarden

Linka Rodby Puttgarden spája Dánsko s Nemecko. V súčasnosti pôsobí na na tejto trase iba jedna trajektová spoločnosť, Scandlines. Plavba sa uskutočňuje 47 krát v každom deň s dobou plavby približne 45 minút.

Doba a frekvencia plavby na trase Rodby Puttgarden sa môžu líšiť podľa sezóny, takže Vám radíme využiť tie najaktuálnejšie informácie.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Rodby - Puttgarden

Priemerné ceny pre Rodby Puttgarden

Uvedené ceny predstavujú priemerné ceny jednosmerných lístkov zakúpených našimi zákazníkmi. Najbežnejší typ rezervácie na trase Rodby Puttgarden je auto a 2 cestujúci.

Sprievodca prístavom Puttgarden

Nemecká dedinka Puttgarden sa nachádza na Fehmarnovom ostrove a leží na dôležitej prepravnej ceste medzi Nemeckom a Dánskom. Fehmarnova úžina, 18 km široký prieliv v západnej časti Baltského mora, oddeľuje Nemecko a Dánsko. V rokoch 1961 až 1963 bol v obci postavený terminál pre trajekty a zároveň bol ostrov prepojený mostom s pevninou. Od dokončenia Storebæltsbroen, dánskeho mostu cez úžinu, sa trasa cez Puttgarden stala menej využívanou železničnou dopravou, ale prístav stále využívajú trajekty spoločnosti Scandlines.

Fehmarnov ostrov bol súčasťou dánskeho vojvodstva Šlezvicko od stredoveku až do roku 1864, i keď vojvodstvo bol rozdelené v roku 1544 a stalo sa súčasťou vojvodstva Jána Staršieho. Keď v roku 1580 zomrel bez dedičov, ostrov sa stal súčasťou vojvodstva Šlezvicka-Holštajnska-Gottorp. Po Veľkej severnej vojne sa Fehmarnov ostrov spolu s celým Šlezvickom spojil s dánskym kráľovstvom. V roku 1864 bolo Šlezvicko pripojené k Prusku v dôsledku druhej Šlezvickej vojny.

Trajektová doprava pláva cez úžinu medzi prístavom Puttgarden v Nemecku a Rodby v Dánsku a trvá 45 minút.