Rostock
Gedser
Trajekty do Dánsko
Otvorený lístok??

Otvorené lístky platia po dobu až 12 mesiacov od dátumu rezervácie (prezrite si podmienky)

Otvorený lístok?

Otvorené lístky platia po dobu až 12 mesiacov od dátumu rezervácie (prezrite si podmienky)

Údaje o ceste
Odchod
Spiatočný

Trajekty z Rostock do Gedser

Linka Rostock Gedser spája Nemecko s Dánsko. V súčasnosti pôsobí na na tejto trase iba jedna trajektová spoločnosť, Scandlines. Plavba sa uskutočňuje 10 krát v každom deň s dobou plavby približne 2 hodín.

Doba a frekvencia plavby na trase Rostock Gedser sa môžu líšiť podľa sezóny, takže Vám radíme využiť tie najaktuálnejšie informácie.

Pre viac informácií navštívte, prosím, našu stránku Trajekty z Nemecko do Dánsko.
Prečo využiť Direct Ferries?
category
Trajekty na 4412 trasách a z 901 prístavov po celom svete
category
Spoločnosť si získala dôveru 2,5 miliónov zákazníkov
category
Zabezpečujeme viac než 1,2 miliónov plavieb ročne
category
Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Najpopulárnejšie otázky

Ako dlho trvá trajekt z Rostock do Gedser?

Čas prepravy trajektom z Rostock do Gedser je približne 2h. Trvanie plavby sa môže v jednotlivých sezónach líšiť, preto odporúčame vykonať živú kontrolu.

Koľko stojí trajekt z Rostock do Gedser?

Cena trajektu z Rostock do Gedser sa môže líšiť v závislosti od sezóny. Priemerná cena trajektu z Rostock do Gedser je 191 €. Cena bez rezervačných poplatkov.

Ktoré trajektové spoločnosti premávajú medzi Rostock a Gedser?

Existuje 1 prevádzkovateľov trajektov pre Rostock do Gedser a toto je
  • Scandlines

Ako si môžem rezervovať lístky na trajekt z Rostock do Gedser?

Rezervujte si trajekty z Rostock do Gedser prostredníctvom nášho vyhľadávača ponúk a pozrite si našu stránku s ponukami, kde nájdete najnovšie ponuky trajektov.

Môžete cestovať pešo na trajekte z Rostock do Gedser?

Nie, nemôžete cestovať ako peší cestujúci, v súčasnosti môžete na trajekte cestovať len s vozidlom.

Môžete vziať svoje auto na trajekt z Rostock do Gedser?

Áno, môžete cestovať vozidlom z Rostock do Gedser s
  • Scandlines

Môžete vziať na trajekt z Rostock do Gedser domáce zvieratá?

Domáce zvieratá sú na trajekte povolené. Na to, aby ste si mohli vziať so sebou svojho najlepšieho chlpatého priateľa, môžete potrebovať pas domáceho zvieraťa a ďalšie dokumenty. Pozrite si všetky vládne nariadenia a cestovné informácie o cestovaní s domácimi zvieratami. V súčasnosti si môžete vziať na palubu domáce zvieratá
  • Scandlines

Aká je vzdialenosť z Rostock do Gedser?

Vzdialenosť medzi Rostock a Gedser je približne 26 námorných míľ.

Sprievodca prístavom Rostock

Nemecké mesto Rostock sa nachádza v regióne Meklenbursko-Predpomoransko v severnom Nemecku a leží na rieke Warnow. Centrum mesta sa nachádza približne 12 km južne od pobrežia Baltského mora. Populárnou atrakciou v meste, a možno aj jednou z najkrajších, je Nové trhové námestie (Neuer Markt). Zaujímavosťou je aj gotická radnica z 13. storočia, ku ktorej bola pridaná baroková fasáda a banketová sála v 18. storočí. Na námestí môžete obdivovať aj šesť renovovaných budov z 15. a 16. storočia. Mesto sa kedysi pýšilo aj inými príkladmi budov postavených v hanzovom štýle, ktoré stáli pozdĺž námestia, ale ktoré boli všetky zničené leteckými náletmi v roku 1942. Mesto je tiež domovom Rostockej univerzity, ktorá bola založená v roku 1419 a je jednou z najstarších univerzít na svete.

Prístav v Rostocku je najväčší v Nemecku a dnes je jedným z najdôležitejších európskych prístavov. Má vynikajúce cestné spojenia a vybavenie vrátane kaviarní, reštaurácií, nákupných lokalít a zmenární. Z prístavu odchádzajú trajektové služby do dánskeho Gedseru, ktorých plavba trvá 2 hodiny, švédskeho Trelleborgu (5 hodín a 45 minút) a super rýchly trajekt do fínskeho prístavu Hanko, ktorého plavba trvá 22 hodín.


Sprievodca prístavom Gedser

Gedser Odde, dedina známa svojou pobrežnou polohou, veterným počasím a plochou krajinou v okolí, sa nachádza na najjužnejšom bode Dánska. Obec, ktorá leží na pobreží Baltského mora, má nádherné výhľady na more smerom k pevnine Európy a keď sa zdvihne vietor, je ľahké vidieť, ako je dedina vystavená prírodným elementom. Návštevníci dediny budú svedkami extrémnej sily prírody, keď obrovské vlny Baltského mora bijú na pobrežie v okolí obce. Vďaka geografickej polohe dediny je podnebie veľmi premenlivé a môže sa stať, že na juhu dediny je počasie úplne pokojné, ale neďaleko od pobrežia môže zúriť búrka.

Drsný južný bod v Gedser Odde kontrastuje so širokou prívetivou plážou vzdialenou len pár stoviek metrov na sever a pri návšteve dediny počas pokojných dní budete mať možnosť vidieť kačice Eider odpočívajúce na hojdajúcej sa vode alebo prelietať kormorány.


Rostock až Gedser Cestovné poriadky trajektov

Rozvrhy trajektov medzi 22/04/2024 a 28. 4. 2024


Prevádzkovateľ Čas odchodu Čas príchodu Doba plavby Dni plavby
Scandlines 00:45 02:45 2 hodín Sun
Scandlines 01:30 03:30 2 hodín Út
Scandlines 04:15 06:15 2 hodín St, Čt, Pi, Sat
Scandlines 04:30 06:30 2 hodín Út
Scandlines 06:00 08:00 2 hodín Každý deň
Scandlines 09:00 11:00 2 hodín Každý deň
Scandlines 11:15 13:15 2 hodín Každý deň
Scandlines 13:30 15:30 2 hodín Každý deň
Scandlines 15:45 17:45 2 hodín Každý deň
Scandlines 18:00 20:00 2 hodín Každý deň
Scandlines 20:15 22:15 2 hodín Každý deň
Scandlines 22:30 00:30 2 hodín Každý deň

Služby zákazníkom

Navštívte našu stránku služieb zákazníkom, kde nájdete užitočné informácie o cestovaní trajektom, často kladené otázky a informácie o tom, ako nás môžete kontaktovať a získať pomoc s rezerváciou.