Trajekty z Rostock do Gedser

Linka Rostock Gedser spája Nemecko s Dánsko. V súčasnosti pôsobí na na tejto trase iba jedna trajektová spoločnosť, Scandlines. Plavba sa uskutočňuje 10 krát v každom deň s dobou plavby približne 1 hodina 45 minút.

Doba a frekvencia plavby na trase Rostock Gedser sa môžu líšiť podľa sezóny, takže Vám radíme využiť tie najaktuálnejšie informácie.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Rostock - Gedser

Priemerné ceny pre Rostock Gedser

Uvedené ceny predstavujú priemerné ceny jednosmerných lístkov zakúpených našimi zákazníkmi. Najbežnejší typ rezervácie na trase Rostock Gedser je auto a 2 cestujúci.

Sprievodca prístavom Rostock

Nemecké mesto Rostock sa nachádza v regióne Meklenbursko-Predpomoransko v severnom Nemecku a leží na rieke Warnow. Centrum mesta sa nachádza približne 12 km južne od pobrežia Baltského mora. Populárnou atrakciou v meste, a možno aj jednou z najkrajších, je Nové trhové námestie (Neuer Markt). Zaujímavosťou je aj gotická radnica z 13. storočia, ku ktorej bola pridaná baroková fasáda a banketová sála v 18. storočí. Na námestí môžete obdivovať aj šesť renovovaných budov z 15. a 16. storočia. Mesto sa kedysi pýšilo aj inými príkladmi budov postavených v hanzovom štýle, ktoré stáli pozdĺž námestia, ale ktoré boli všetky zničené leteckými náletmi v roku 1942. Mesto je tiež domovom Rostockej univerzity, ktorá bola založená v roku 1419 a je jednou z najstarších univerzít na svete.

Prístav v Rostocku je najväčší v Nemecku a dnes je jedným z najdôležitejších európskych prístavov. Má vynikajúce cestné spojenia a vybavenie vrátane kaviarní, reštaurácií, nákupných lokalít a zmenární. Z prístavu odchádzajú trajektové služby do dánskeho Gedseru, ktorých plavba trvá 2 hodiny, švédskeho Trelleborgu (5 hodín a 45 minút) a super rýchly trajekt do fínskeho prístavu Hanko, ktorého plavba trvá 22 hodín.

Sprievodca prístavom Gedser

Gedser Odde, dedina známa svojou pobrežnou polohou, veterným počasím a plochou krajinou v okolí, sa nachádza na najjužnejšom bode Dánska. Obec, ktorá leží na pobreží Baltského mora, má nádherné výhľady na more smerom k pevnine Európy a keď sa zdvihne vietor, je ľahké vidieť, ako je dedina vystavená prírodným elementom. Návštevníci dediny budú svedkami extrémnej sily prírody, keď obrovské vlny Baltského mora bijú na pobrežie v okolí obce. Vďaka geografickej polohe dediny je podnebie veľmi premenlivé a môže sa stať, že na juhu dediny je počasie úplne pokojné, ale neďaleko od pobrežia môže zúriť búrka.

Drsný južný bod v Gedser Odde kontrastuje so širokou prívetivou plážou vzdialenou len pár stoviek metrov na sever a pri návšteve dediny počas pokojných dní budete mať možnosť vidieť kačice Eider odpočívajúce na hojdajúcej sa vode alebo prelietať kormorány.