Trajekty z Rostock do Klaipeda

Linka Rostock Klaipeda spája Nemecko s Litva. V súčasnosti pôsobí na na tejto trase iba jedna trajektová spoločnosť, TT Line. Plavba sa uskutočňuje 1 krát v každom týždeň s dobou plavby približne 24 hodín 20 minút.

Doba a frekvencia plavby na trase Rostock Klaipeda sa môžu líšiť podľa sezóny, takže Vám radíme využiť tie najaktuálnejšie informácie.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Rostock - Klaipeda

  • TT Line
    • 1 plavba týždenne 24 hod 20 min
    • Zistiť cenu

Priemerné ceny pre Rostock Klaipeda

Uvedené ceny predstavujú priemerné ceny jednosmerných lístkov zakúpených našimi zákazníkmi. Najbežnejší typ rezervácie na trase Rostock Klaipeda je auto a 1 cestujúci.

Sprievodca prístavom Rostock

Nemecké mesto Rostock sa nachádza v regióne Meklenbursko-Predpomoransko v severnom Nemecku a leží na rieke Warnow. Centrum mesta sa nachádza približne 12 km južne od pobrežia Baltského mora. Populárnou atrakciou v meste, a možno aj jednou z najkrajších, je Nové trhové námestie (Neuer Markt). Zaujímavosťou je aj gotická radnica z 13. storočia, ku ktorej bola pridaná baroková fasáda a banketová sála v 18. storočí. Na námestí môžete obdivovať aj šesť renovovaných budov z 15. a 16. storočia. Mesto sa kedysi pýšilo aj inými príkladmi budov postavených v hanzovom štýle, ktoré stáli pozdĺž námestia, ale ktoré boli všetky zničené leteckými náletmi v roku 1942. Mesto je tiež domovom Rostockej univerzity, ktorá bola založená v roku 1419 a je jednou z najstarších univerzít na svete.

Prístav v Rostocku je najväčší v Nemecku a dnes je jedným z najdôležitejších európskych prístavov. Má vynikajúce cestné spojenia a vybavenie vrátane kaviarní, reštaurácií, nákupných lokalít a zmenární. Z prístavu odchádzajú trajektové služby do dánskeho Gedseru, ktorých plavba trvá 2 hodiny, švédskeho Trelleborgu (5 hodín a 45 minút) a super rýchly trajekt do fínskeho prístavu Hanko, ktorého plavba trvá 22 hodín.