Prečo využiť
Direct Ferries?

Trajekty na 3604 trasách a z 720 prístavov po celom svete

Spoločnosť si získala dôveru 2.5 miliónov zákazníkov

Zabezpečujeme viac než 1.2 miliónov plavieb ročne

Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Trajekty do Litva

Litva leží v severovýchodnej časti Európy a je to krajina plná barokovej architektúry, rozľahlých jazier a zelených lesov.

Jedným z miest, ktoré je v Litve nutné vidieť, je "Hora krížov", ktorá sa nachádza na severe Šiauliai, pútnického miesta s 100.000 krížmi, ktoré pokrývajú veľký trávnatý vrch. Toto miesto má v noci trošku desivú atmosféru, ale naskytne sa Vám tu naozaj pozoruhodný pohľad. Miesto symbolizuje prežitie katolicizmu počas búrlivej histórie krajiny. V roku 1940 Litovci tajne obišli sovietskych vojakov, aby do zeme na kopci zasadili svoj kríž ako akt lojality voči ich náboženskému dedičstvu.

Palác veľkovojvodu Litvy v hlavnom meste Vilnius tiež stojí za návštevu. Bol postavený v 15. storočí a v priebehu storočí zrekonštruovaný. Nájdete tu fascinujúce historické artefakty a obradnú sieť.

Kým budete v hlavnom meste, tak sa prejdite v nedeľu po katedrálnom námestí, keď sa obyvatelia zúčastňujú na rannej bohoslužbe. Námestie, zatienené katedrálou, tiež hostí vojenské prehliadky, veľtrhy, akcie pre verejnosť a je považované za najživšiu časť mesta.

V roku 1960 kresťanský umelec Vilius Orvidas vytvoril nádhernú záhradu "Orvidas Garden" v Salantai, kde nájdete náboženské sochy a rôzne rezbárske práce. Bol to akt náboženského protestu proti sovietskej nadvláde.

Dôkazom nádherných scenérií v Litve je Národný park Aukstaitija na východe krajiny, ktorý je domovom 200 rokov starých borovíc, 48 druhov vtákov a 160 jazier.

Plavby do litovskej Klaipedy smerujú z Karlshamnu v južnom Švédsku a trvajú približne pol dňa a z Kielu v severnom Nemecku, ktoré trvajú ešte o niečo dlhšie.

Zobraziť viac Zobraziť menej

Populárni prevádzkovatelia trajektov

  • TT Line
    • Zistiť cenu
  • DFDS Seaways
    • Zistiť cenu

Trasy a prístavy v Litva