Trajekty z Rotterdam do Hull

Linka Rotterdam Hull spája Holandsko s Anglicko. V súčasnosti pôsobí na na tejto trase iba jedna trajektová spoločnosť, P&O Ferries. Plavba sa uskutočňuje 7 krát v každom týždeň s dobou plavby približne 11 hodín 30 minút.

Doba a frekvencia plavby na trase Rotterdam Hull sa môžu líšiť podľa sezóny, takže Vám radíme využiť tie najaktuálnejšie informácie.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Rotterdam - Hull

  • P&O Ferries
    • 7 plavby týždenne 11 hod 30 min
    • Zistiť cenu

Priemerné ceny pre Rotterdam Hull

Uvedené ceny predstavujú priemerné ceny jednosmerných lístkov zakúpených našimi zákazníkmi. Najbežnejší typ rezervácie na trase Rotterdam Hull je auto a 2 cestujúci.

Sprievodca prístavom Rotterdam

Rotterdam je druhé najväčšie mesto v Holandsku a je jedným z najväčších prístavov na svete. Nachádza sa v provincii Južné Holandsko v západnej časti krajiny a južne od mesta Randstad. Od svojho založenia v 13. storočí sa rozrástlo na významné medzinárodné obchodné centrum. Nepochybne významnú rolu mal na tom aj prístav, ktorý má strategickú polohu v delte riek Rýn-Masa-Šelda v Severnom mori, ako aj jeho cestné, letecké, železničné a vnútrozemské vodné komunikácie. Možno i vďaka tomu je toto mesto často označované za „bránu do Európy“. Mesto má svoj vlastný orchester – Rotterdamskú filharmóniu, ktorá sídli vo veľkej kongresovej a koncertnej budove De Doelen – ako aj niekoľko divadiel a komplex Ahoy Rotterdam, ktorý sa využíva na popové koncerty, výstavy a niektoré športové podujatia. Vďaka svojej kultúrnej ponuke bol Rotterdam v roku 2001 vyhlásený za Európske hlavné mesto kultúry.

Prístav mesta je prevažne nákladným prístavom, ale ponúka aj plavby osobnej dopravy trajektom do britského mesta Hull za približne 11 hodín. Medzi zariadenia v prístave patria reštaurácie, kaviarne, ako i zmenáreň a k dispozícii je bezbariérový prístup.

Sprievodca prístavom Hull

Mesto Hull alebo celým menom Kingston-Upon-Hull, je prístavné mesto na sútoku rieky Hull a ústí rieky Humber a bol vstupnou bránou do jadra Anglicka od rímskych čias. Mesto bolo založené kráľom Edwardom I. (1272 - 1307), ktorý potreboval bezpečný prístav na zásobovanie armády, ktorá v tom čase bojovala proti Škótom.

Dnešný Hull je veľkým moderným a rušným mestom s množstvom obchodov a zariadení. V meste sa nachádza niekoľko ulíc bez premávky, čo z neho robí príjemné miesto na potulovanie sa a užívanie si zábavy pod holým nebom počas jari a leta. Presklené nákupné centrum na nábreží Princes Quay je jedným z najkrajších v krajine a zdá sa, akoby stúpalo z vody a uhniezdilo sa nad dokom Prince's Dock. Ako jedno z najväčších nákupných centier tejto oblasti spája starú a novú časť mesta, s prepojením s jadrom mesta, z ktorého sa naskytajú očarujúce výhľady na vynovené prístavné doky.