COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Rotterdam - Hull je jedna z naších najpopulárnejších trás - lístky sa počas sezóny rýchlo vypredávajú.
Rada: Nečakajte do poslednej chvile! Rezervujte ešte dnes, aby ste mali k dispozícii termín podľa Vašich predstáv.

Prečo využiť
Direct Ferries?

Trajekty na 4412 trasách a z 901 prístavov po celom svete

Spoločnosť si získala dôveru 2,5 miliónov zákazníkov

Zabezpečujeme viac než 1,2 miliónov plavieb ročne

Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Pre viac informácií navštívte, prosím, našu stránku Trajekty z Holandsko do Anglicko.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Rotterdam - Hull

    • 7 Sailings Weekly 11 hr 30 min
    • Get price

Trajekty z Rotterdam do Hull

Linka Rotterdam Hull spája Holandsko s Anglicko. V súčasnosti pôsobí na na tejto trase iba jedna trajektová spoločnosť, P&O Ferries. Plavba sa uskutočňuje 7 krát v každom týždeň s dobou plavby približne 11 hodín 30 minút.

Doba a frekvencia plavby na trase Rotterdam Hull sa môžu líšiť podľa sezóny, takže Vám radíme využiť tie najaktuálnejšie informácie.

Sprievodca prístavom Rotterdam

Rotterdam je druhé najväčšie mesto v Holandsku a je jedným z najväčších prístavov na svete. Nachádza sa v provincii Južné Holandsko v západnej časti krajiny a južne od mesta Randstad. Od svojho založenia v 13. storočí sa rozrástlo na významné medzinárodné obchodné centrum. Nepochybne významnú rolu mal na tom aj prístav, ktorý má strategickú polohu v delte riek Rýn-Masa-Šelda v Severnom mori, ako aj jeho cestné, letecké, železničné a vnútrozemské vodné komunikácie. Možno i vďaka tomu je toto mesto často označované za „bránu do Európy“. Mesto má svoj vlastný orchester – Rotterdamskú filharmóniu, ktorá sídli vo veľkej kongresovej a koncertnej budove De Doelen – ako aj niekoľko divadiel a komplex Ahoy Rotterdam, ktorý sa využíva na popové koncerty, výstavy a niektoré športové podujatia. Vďaka svojej kultúrnej ponuke bol Rotterdam v roku 2001 vyhlásený za Európske hlavné mesto kultúry.

Prístav mesta je prevažne nákladným prístavom, ale ponúka aj plavby osobnej dopravy trajektom do britského mesta Hull za približne 11 hodín. Medzi zariadenia v prístave patria reštaurácie, kaviarne, ako i zmenáreň a k dispozícii je bezbariérový prístup.


Sprievodca prístavom Hull

Mesto Hull alebo celým menom Kingston-Upon-Hull, je prístavné mesto na sútoku rieky Hull a ústí rieky Humber a bol vstupnou bránou do jadra Anglicka od rímskych čias. Mesto bolo založené kráľom Edwardom I. (1272 - 1307), ktorý potreboval bezpečný prístav na zásobovanie armády, ktorá v tom čase bojovala proti Škótom.

Dnešný Hull je veľkým moderným a rušným mestom s množstvom obchodov a zariadení. V meste sa nachádza niekoľko ulíc bez premávky, čo z neho robí príjemné miesto na potulovanie sa a užívanie si zábavy pod holým nebom počas jari a leta. Presklené nákupné centrum na nábreží Princes Quay je jedným z najkrajších v krajine a zdá sa, akoby stúpalo z vody a uhniezdilo sa nad dokom Prince's Dock. Ako jedno z najväčších nákupných centier tejto oblasti spája starú a novú časť mesta, s prepojením s jadrom mesta, z ktorého sa naskytajú očarujúce výhľady na vynovené prístavné doky.