COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Santa Teresa di Gallura - Bonifacio je jedna z naších najpopulárnejších trás - lístky sa počas sezóny rýchlo vypredávajú.
Rada: Nečakajte do poslednej chvile! Rezervujte ešte dnes, aby ste mali k dispozícii termín podľa Vašich predstáv.

Prečo využiť
Direct Ferries?

Trajekty na 4412 trasách a z 901 prístavov po celom svete

Spoločnosť si získala dôveru 2,5 miliónov zákazníkov

Zabezpečujeme viac než 1,2 miliónov plavieb ročne

Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Alternatívy trajektov z Santa Teresa di Gallura do Bonifacio

Pre viac informácií navštívte, prosím, našu stránku Trajekty z Sardínia do Korzika.

Na palube trajektov

Prevádzkovatelia trajektov na trase Santa Teresa di Gallura - Bonifacio

    • 4 Sailings Daily 50 min
    • Get price
    • 3 Sailings Daily 1 hour
    • Get price

Trajekty z Santa Teresa di Gallura do Bonifacio

Trajektová trasa Santa Teresa di Gallura Bonifacio spája Sardínia s Korzika a teraz je prevádzkovaná 2 lodnými spoločnosťami. Trajekt spoločnosti Moby Lines sa plaví 4 krát za deň s dobou trvania plavby okolo 50 minút zatiaľ čo Trajekty spoločnosti Ichnusa Lines sa plavia 3 krát za deň, plavba trvá od 1 hour.

Celkovo je tu 49 plavieb týždeň na trase z Santa Teresa di Gallura Bonifacio medzi Sardínia a Korzika. Porovnajte a získajte najlepšiu cenu na dobu, kedy chcete cestovať už teraz.

Sprievodca prístavom Santa Teresa di Gallura

Mesto Santa Teresa Gallura sa nachádza v severnom cípe talianskeho ostrova Sardínia v úžine Bonifacio. Z obidvoch pláží v meste je jasne vidieť južné pobrežie Korziky. Na hlavnom námestí je niekoľko turistických obchodov, hoci treba poznamenať, že mnohé z nich sú v zimných mesiacoch zatvorené. Rena Bianca, hlavná pláž v Santa Teresa, sa nachádza severne od mesta a je v lete vždy plná miestnych i turistov, ktorí si tu užívajú teplé krištáľovo čisté more. Medzi obľúbené turistické atrakcie mesta patrí veža Longosardo zo 16. storočia, ktorá bola postavená na skalnatom výbežku s výhľadom na more počas Aragónskeho obdobia. Naskytá sa z nej krásny výhľad na záliv Porto Longone a biele útesy, ktoré obklopujú mesto Bonifacio na Korzike. V ľavej časti mesta sa pobrežie zvažuje smerom k pláži Rena Bianca, ktorá končí neďaleko od útesov Isola Monica, kde sa nachádzajú stopy opustených jaskýň.

Pod rímskou vládou sa prirodzene hlboký prístav Santa Teresa Gallura stal hlavným prístavom Sardínie. Dnešný moderný prístav je jedným z najmodernejších prístavov v regióne a plávajú z neho pravidelné trajektové služby medzi Sardíniou a Korzikou.


Sprievodca prístavom Bonifacio

Bonifacio je mesto na južnom cípe francúzskeho ostrova Korzika. Nachádza sa na pobreží Stredozemného mora a od talianskeho ostrova Sardínia ho oddeľuje úžina Bonifacio, ktorá je približne 11 km široká. Mesto, ktoré je domovom jediného prístavu na južnom pobreží ostrova, je obľúbenou destináciou návštevníkov počas leta vďaka svojim plážam a tiež kvôli historickým pamiatkam, okrem iných veže Torra di Sponsaglia a Torra di Saint 'Amanza či kostoly Eglise Sainte-Majeure de Bonifacio a Eglise Saint-Dominique de Bonifacio.

V blízkosti mesta sa nachádzajú dve významné prehistorické lokality. Hrobka Vasculacciu patriaca do megalitickej kultúry zo stredného neolitu, ktorá sa nachádza v blízkosti mesta Figari, severne od Bonifacia. Druhou je starodávny jaskynný prístrešok Araguina-Sennola v blízkosti dediny Capello, ktorá je pohrebným miestom „dámy z Bonifacio“, ktoré uhlíková metóda datovania určila ako z roku 6570 pred naším letopočtom, čo je obdobím staršieho mezolitu alebo skoršieho neolitu. Súlad týchto dvoch nálezov a rozsiahleho používania rohovca v Monte Arci na Sardínii poukazuje na to, že úžina Bonifacio bola už od tých najstarších čias využívaná ako cesta do vnútrozemia Korziky.