Trajekty z Stromness do Scrabster

Linka Stromness Scrabster spája Orknejské ostrovy s Škótsko. V súčasnosti pôsobí na na tejto trase iba jedna trajektová spoločnosť, Northlink Ferries. Plavba sa uskutočňuje 21 krát v každom týždeň s dobou plavby približne 1 hodina 30 minút.

Doba a frekvencia plavby na trase Stromness Scrabster sa môžu líšiť podľa sezóny, takže Vám radíme využiť tie najaktuálnejšie informácie.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Stromness - Scrabster

Priemerné ceny pre Stromness Scrabster

Uvedené ceny predstavujú priemerné ceny jednosmerných lístkov zakúpených našimi zákazníkmi. Najbežnejší typ rezervácie na trase Stromness Scrabster je auto a 2 cestujúci.

Sprievodca prístavom Stromness

Stromness je mesto v juhozápadnej časti súostrovia Orkneje v Škótsku. Nájdete tu prístav a v centre mesta je hlavná ulica, ktorá je lemovaná obchodmi a domami. Mestečko má množstvo úzkych uličiek a je plné šarmu. História Stromness siaha až do 16. storočia, kedy bol na mieste dnešného mesta postavený hostinec. Mesto sa stalo dôležitým v priebehu 17. storočia, v období keď bolo Anglicko vo vojne s Francúzskom.

V severnej časti mesta je prístav a nábrežie, ktoré je teraz ešte dostupnejšie vďaka novej príjazdovej ceste. V prístave nájdete turistickú informačnú kanceláriu, predajné automaty, odkladacie skrinky a zariadenia pre cestujúcich, ktorí sú zdravotne postihnutí. Trajekt zo Stromnessu na škótskou pevninou (cez prístav Scrabster) premáva trikrát denne a plavba trvá približne 1 hodinu a 30 minút.