COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Stromness - Scrabster je jedna z naších najpopulárnejších trás - lístky sa počas sezóny rýchlo vypredávajú.
Rada: Nečakajte do poslednej chvile! Rezervujte ešte dnes, aby ste mali k dispozícii termín podľa Vašich predstáv.

Prečo využiť
Direct Ferries?

Trajekty na 4412 trasách a z 901 prístavov po celom svete

Spoločnosť si získala dôveru 2,5 miliónov zákazníkov

Zabezpečujeme viac než 1,2 miliónov plavieb ročne

Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Pre viac informácií navštívte, prosím, našu stránku Trajekty z Orknejské ostrovy do Škótsko.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Stromness - Scrabster

    • 3 Sailings Daily 1 hour 30 min
    • Get price

Trajekty z Stromness do Scrabster

Linka Stromness Scrabster spája Orknejské ostrovy s Škótsko. V súčasnosti pôsobí na na tejto trase iba jedna trajektová spoločnosť, Northlink Ferries. Plavba sa uskutočňuje 21 krát v každom týždeň s dobou plavby približne 1 hodina 30 minút.

Doba a frekvencia plavby na trase Stromness Scrabster sa môžu líšiť podľa sezóny, takže Vám radíme využiť tie najaktuálnejšie informácie.

Sprievodca prístavom Stromness

Stromness je mesto v juhozápadnej časti súostrovia Orkneje v Škótsku. Nájdete tu prístav a v centre mesta je hlavná ulica, ktorá je lemovaná obchodmi a domami. Mestečko má množstvo úzkych uličiek a je plné šarmu. História Stromness siaha až do 16. storočia, kedy bol na mieste dnešného mesta postavený hostinec. Mesto sa stalo dôležitým v priebehu 17. storočia, v období keď bolo Anglicko vo vojne s Francúzskom.

V severnej časti mesta je prístav a nábrežie, ktoré je teraz ešte dostupnejšie vďaka novej príjazdovej ceste. V prístave nájdete turistickú informačnú kanceláriu, predajné automaty, odkladacie skrinky a zariadenia pre cestujúcich, ktorí sú zdravotne postihnutí. Trajekt zo Stromnessu na škótskou pevninou (cez prístav Scrabster) premáva trikrát denne a plavba trvá približne 1 hodinu a 30 minút.