Elba

Porovnajte trajekty z Elba do Korzika

V súčasnosti existuje len jedna trasa medzi Elba a Korzika prevádzkovaná 1 trajektová spoločnosť Portoferraio do Bastia prevádzkuje trajekt týždenne s dobou plavby približne 1 hodina 30 minúta.

Aj keď sme venovali veľkú pozornosť tomu, aby informácie na tejto stránke boli správne, frekvencia a doba plavby na všetkých trasách sa môžu niekedy líšiť. Takže Vám odporúčame, aby ste si vyžiadali informáciu o aktuálnej dostupnosti na plavbu z Elba do Korzika medzi prístavmi Portoferraio a Bastia.

Mapa trajektovej trasy Elba - Korzika

Kliknite sem pre zobrazenie mapy

Trajekty z Elba do Korzika

O Elba:

Elba je najväčším ostrovom Toskánskeho súostrovia, ktoré sa nachádza 10 km od severozápadneho pobrežia Talianska.

Elba je známa ako miesto Napoleonovho exilu v roku 1814 a tiež svojou krásnou prírodou - krýštálovo čistým morom, členitým pobrežím a nedotknutými plážami.

Rovnako sa môže pochváliť farebným podmorským svetom, ako aj krásnymi koralovými útesmi, modrými rybami, homármi, hviezdicami a dokonca aj vrakom lode, čo je raj pre potápačov.

Po dni strávenom pri mori sa určite vyberte do jedného zo zaujímavých múzeí, kde môžete nahliadnuť do bohatej histórie ostrova - nájdete tu fascinujúce archeologické nálezy alebo si môžete prezrieť sídlo Napoleona - nádhernú Villu dei Mulini.

Ako najnavštevovanejš a najpopulárnejší ostrov Toskánskeho súostrovia má Elba rozsiahlu trajektovú sieť s viacerými prístavmi poskytujúcimi plavby na okolité ostrovy a taliansku pevninu, všetky prevádzkované špičkovými trajektovými spoločnosťami.

O Korzika:

Korzika je ostrov v Stredozemnom mori, ktorý sa nachádza západne od Talianska, južne od francúzskej pevniny a kúsok od severnej časti Sardínie.

Nádherné 1000 km pobrežie ostrova má viac než 200 pláží, zatiaľ čo vnútrozemie ponúka kombináciu horských scenérií, úžasné údolia a idylické hornaté dedinky, takže je jasné, prečo miestni prezývajú Korziku "ostrovom krásy".

Hoci Korzika patrí Francúzsku, je tu jedinečná atmosféra. Tá je najciteľnejšia v miestnom dialekte a v tom, že miestni obyvatelia zbožňujú flautu a hru na flautu. Keď sa však pozrieme na podobnosti s pevninou, Korzičania majú tiež radi dobré jedlo a víno, a to najmä čerstvé morské plody a údeniny.

Pozdĺž pobrežia je viacero prístavov, a vďaka výhodnej polohe ostrova v Stredozemnom mori, sú všetky na dosah z francúzskej pevniny, z Talianska a z okolitých ostrovov. Je tu veľký výber plavieb, ktoré sú časté a sú poskytované mnohými trajektovými spoločnosťami.