Taliansko

Ako rezervovať trajekt z Taliansko do Korzika

K dispozícii je veľké množstvo plavieb z Taliansko do Korzika. Trajekty momentálne spájajú 4 prístavov v Taliansko s 2 prístavov v Korzika.

Je tu 38 plavieb trajektom každý týždeň plavieb na 6 Trasy trajektov trasách, ktoré sú prevádzkované 2 trajektové spoločnosti spoločnosťami ako sú Corsica Ferries & Moby Lines s dobou plavby najmenej 2 hodín 45 minút (Piombino do Bastia).

Toto je všeobecný prehľad výhodných ponúk medzi Taliansko a Korzika, pre aktuálne informácie použite Vyhľadávač cien.

Mapa trajektovej trasy Taliansko - Korzika

Kliknite sem pre zobrazenie mapy

O Korzika:

Korzika je ostrov v Stredozemnom mori, ktorý sa nachádza západne od Talianska, južne od francúzskej pevniny a kúsok od severnej časti Sardínie.

Nádherné 1000 km pobrežie ostrova má viac než 200 pláží, zatiaľ čo vnútrozemie ponúka kombináciu horských scenérií, úžasné údolia a idylické hornaté dedinky, takže je jasné, prečo miestni prezývajú Korziku "ostrovom krásy".

Hoci Korzika patrí Francúzsku, je tu jedinečná atmosféra. Tá je najciteľnejšia v miestnom dialekte a v tom, že miestni obyvatelia zbožňujú flautu a hru na flautu. Keď sa však pozrieme na podobnosti s pevninou, Korzičania majú tiež radi dobré jedlo a víno, a to najmä čerstvé morské plody a údeniny.

Pozdĺž pobrežia je viacero prístavov, a vďaka výhodnej polohe ostrova v Stredozemnom mori, sú všetky na dosah z francúzskej pevniny, z Talianska a z okolitých ostrovov. Je tu veľký výber plavieb, ktoré sú časté a sú poskytované mnohými trajektovými spoločnosťami.