Trajekty z Travemunde do Liepaja

Linka Travemunde Liepaja spája Nemecko s Lotyšsko. V súčasnosti pôsobí na na tejto trase iba jedna trajektová spoločnosť, Stena Line. Plavba sa uskutočňuje 5 krát v každom týždeň s dobou plavby približne 26 hodín.

Doba a frekvencia plavby na trase Travemunde Liepaja sa môžu líšiť podľa sezóny, takže Vám radíme využiť tie najaktuálnejšie informácie.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Travemunde - Liepaja

Priemerné ceny pre Travemunde Liepaja

Uvedené ceny predstavujú priemerné ceny jednosmerných lístkov zakúpených našimi zákazníkmi. Najbežnejší typ rezervácie na trase Travemunde Liepaja je auto a 2 cestujúci.

Sprievodca prístavom Travemunde

Travemünde je nemecké mesto v okrese Lübeck a leží pri ústí rieky Trave v Lübeckom zálive. Mesto bolo založené v 12. storočí saským vojvodom Henrichom, keď postavil pevnosť pri ústí rieky Trave. Mesto bolo neskôr vylepšené Dánmi a oficiálne sa stalo mestom v roku 1317. V súčasnosti je najväčším trajektovým prístavom Nemecka v Baltskom mori a od začiatku 19. storočia je tiež obľúbenou turistickou destináciou. K populárnym atrakciám v meste patrí maják, ktorého história siaha až do roku 1539 a je najstarším svojho druhu na nemeckom pobreží Baltského mora. Ďalšou zaujímavosťou je múzeum s lode Flying P-Liner Passat, ktoré sa nachádza pri ústí rieky Trave. Motorové vozidlá majú zákaz vstupu na Vorderreihe, hlavnú ulicu v meste, a na pobrežnú promenádu. K dispozícii sú tu autobusy, ktoré jazdia do mesta a prípojným bodom je železničná stanica. Bicykel alebo chôdza sú však lepšou voľbou, keďže väčšina ulíc je úzka a často preťažená.

Trajekty z prístavu smerujú do Švédska, Fínska, Ruska, Lotyšska a Estónska.