Prečo využiť
Direct Ferries?

Trajekty na 3307 trasách a z 697 prístavov po celom svete

Spoločnosť si získala dôveru 2.5 miliónov zákazníkov

Zabezpečujeme viac než 1.2 miliónov plavieb ročne

Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Trajekty do Lotyšsko

Lotyšsko leží medzi Estónskom a Litvou. Je to jedna z troch pobaltských krajín, ktoré sa nachádzajú v severovýchodnej časti kontinentálnej Európy.

Už v dávnych časoch bolo Lotyšsko známe vďaka svojmu obchodu a bolo uznávané dôležitými ríšami ako Grécko a Rím, a to vďaka kultivácii jantáru, ktorý bol vtedy cennejší ako zlato. V dôsledku toho je Lotyšsko je dnes zmesou rôznych národností a láka zahraničných návštevníkov a pracovnú silu z celej Európy. Navyše, keď Lotyšsko v roku 1991 získalo nezávislosť od Sovietskeho zväzu, tak začalo ekonomicky prosperovať. S rôznymi geografickými oblasťami, spoločenskými postojmi a kultúrnymi rozdielmi je Lotyšsko veľmi vzrušujúcou destináciou.

Výlet do Lotyšska znamená byť blízko k prírode; krajina je v počte lesov piata v Európskej únii. Má takmer trinásť tisíc riek, štyri národné parky a vyše tridsať tisíc druhov voľne žijúcich živočíchov a rastlín. Nie je teda žiadnym prekvapením, že je populárne pre cykloturistiku a pešiu turistiku, a na pomerne krátkom pobreží je možné nájsť krásne pláže s najlepšími kúsok od hlavného mesta, Rigy, a v letovisku Jurmala.

Najkrajším miestom v Lotyšsku je však jeho hlavné mesto, ktoré leží na rieke Daugava, v blízkosti Baltského mora. Kozmopolitná Riga vyžaruje históriu, s múrmi zdobenými zložitými rezbami mytologických bytostí a malebnou panorámou s predovšetkým gotickýcmi vežami. Známa svojim starým mestom, ktoré je zapísané do zoznamu svetového dedičstva UNESCO, Riga je mesto s viac než osemsto rokmi histórie, a zároveň sa pýši modernými umeleckými centrami, módnymi barmi a inovatívnymi reštauráciami. Riga je tiež známa ako miesto, kde sa začala tradícia vianočného stromčeku, ktorý sa datuje späť do roku 1500, čo znamená, že mesto sa stáva ešte krajšie počas vianočného obdobia.

Trajekty sa plavia cez Baltské more do niekoľkých prístavov na lotyšskom pobreží, vrátane hlavného mesta a pár prístavných miest ďalej na západe. S pravidelnými trajektovými linkami z niekoľkých destinácií vo Švédsku je veľmi ľahké dostať sa zo Škandinávskeho polostrova do Lotyšska, zatiaľ čo menej frekventované plavby zo severovýchodného Nemecka umožňujú prístup z kontinentálnej Európy.

Zobraziť viac Zobraziť menej

Populárni prevádzkovatelia trajektov

  • Stena Line
    • Zistiť cenu

Trasy a prístavy v Lotyšsko