Prečo využiť
Direct Ferries?

Trajekty na 3604 trasách a z 720 prístavov po celom svete

Spoločnosť si získala dôveru 2.5 miliónov zákazníkov

Zabezpečujeme viac než 1.2 miliónov plavieb ročne

Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Trajekty do Ventotene

Ventotene je jedným z Pontských ostrovov v Taliansku, ktorý leží v regióne Lazio v Tyrhénskom mori, hneď pri pobreží Kampánie. Ostrov je len tri kilometre dlhý a osemsto metrov široký a je to jeden z iba dvoch obývaných ostrovov v celom súostroví.

Ventotene, ktorého názov pochádza z talianskeho slova "vietor", a to v dôsledku neustáleho vetra, starí Rimania využívali ako väzenský ostrov, pričom vládca Augustus sem vyhnal svoju dcéru v 2. storočí v reakcii na jej nadmerné striedanie partnerov. Počas druhej svetovej vojny tu sídlila nemecká posádka, ktorá však ostrov opustila bez jediného výstrelu. V súčasnosti s populáciou len niečo cez 700 obyvateľov je Ventotene nesmierne atraktívnym dovolenkovým miestom s autentickým talianskym šarmom a pocitom, že ste na veľmi vzdialenom mieste.

Ostrov je vyhľadávaný turistami hlavne počas letnej sezóny a nájdete tu fascinujúce rímske ruiny a rôzne architektonické skvosty. Najpôsobivejšia je rozsiahla sieť vodných systémov, ktoré boli vykopané z tufovej horniny počas cisárskeho obdobia kvôli nedostatku vody. Ich úlohou bolo zachytiť a zadržať dažďovú vodu, ktorá bola následne distribuovaná po celom ostrove. V roku 2009 tu bolo objavených päť starovekých rímskych lodí, ktoré roky ležali na morskom dne, pričom niektoré z objavených objektov sa v súčasnosti nachádzajú v Archeologickom múzeu ostrova.

Villa Giulia, miesto vyhnanstva Augustovej dcéry, leží na úpätí vrchu Punta Eolo na najsevernejšom cípe ostrova. Charakteristická nízko položenými stenami, okúzľujúcimi mozaikovými fragmentami, maľovanými nástennými portrétmi a pozostatkami kúpeľov, túto pamiatku je najlepšie vychutnať si počas prehliadky, počas ktorej môžete absorbovať veľkoleposť tohto miesta.

Ostrov je prístupný z mnohých miest a plavby trajektom na Ventotene sú rýchle a jednoduché. Či už cestujete z pevniny; z Neapolu alebo Formie alebo zo susedných ostrovov Ponza a Ischia, môžete si vybrať z tých najväčších trajektov v krajine, ktoré premávajú pravidelne po celý týždeň do prístavu na severovýchodnom pobreží Ventonene.

Zobraziť viac Zobraziť menej

Populárni prevádzkovatelia trajektov

  • SNAV
    • Zistiť cenu

Trasy a prístavy v Ventotene