Trajekty z Alonissos do Chora

Trasa trajektu z Alonissos Chora spája Sporady s ostrov Skopelos a teraz je prevádzkovaná 4 lodnými spoločnosťami. Hellenic Seaways prevádzkuje svoje plavby 10 krát týždeň, Golden Star Ferries 14 krát týždeň, Anes Ferries 2 krát týždeň & Trajekt spoločnosti Aegean Flying Dolphins je k dispozícii 7 krát týždeň.

Celkovo je v ponuke 33 plavby týždeň na trase z Alonissos Chora medzi Sporady a ostrov Skopelos, s 4 lodnými spoločnosťami. Radíme Vám porovnať spoločnosti navzájom, aby ste obdržali najlepšiu cenu pre Vašu cestu.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Alonissos - Chora

Priemerné ceny pre Alonissos Chora

Uvedené ceny predstavujú priemerné ceny jednosmerných lístkov zakúpených našimi zákazníkmi. Najbežnejší typ rezervácie na trase Alonissos Chora je auto a 2 cestujúci.

Sprievodca prístavom Alonissos

Alonnisos je grécky ostrov v Egejskom mori, ktorý je súčasťou súostrovia Severné Sporady. Ďaľšími ostrovmi v blízkosti sú Skiathos a Skopelos. Alonnisos je aj meno hlavnej dediny na ostrove, ktorá sa nachádza v južnej časti ostrova a miestni obyvatelia ju nazývajú Chora. Zátoka, ktorá obklopuje ostrov a dedinu, nesie tiež názov Alonnisos.

Symbolom ostrova je stredomorský tuleň, ktorý je chráneným druhom. Jeho ochrana bola dôvodom založenia národného morského parku na ostrove (prvého v Grécku). "Marine Park" sa zameriava nielen na ochranu, ale kladie si za cieľ aj výskum, záchranné práce a starostlivosť o stredozemného tuleňa, rovnako ako aj o ostatné cicavce.

Hlavný prístav na ostrove je Patitiri a nachádza sa na juhovýchodnom pobreží. Z Alonnisosu sa trajektové a krídlové lode plavia do prístavov Volos, Agios Konstantinos a Solún na gréckej pevnine, rovnako ako na ostrovy Skiathos, Skopelos a Skyros.