Prečo využiť
Direct Ferries?

Trajekty na 3604 trasách a z 720 prístavov po celom svete

Spoločnosť si získala dôveru 2.5 miliónov zákazníkov

Zabezpečujeme viac než 1.2 miliónov plavieb ročne

Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Trajekty do ostrov Skopelos

Nádherný grécky ostrov Skopelos je súčasťou regiónu Tesália v západnej časti Egejského mora.

Skopelos poskytuje trošku uvoľnenejšiu atmosféru než susedné ostrovy a jeho kopcovitý terén je pokrytý borovicovými lesmi a niekoľkými pokojnými oblasťami roztrúsenými pozdĺž pobrežia.

Tento ostrov v tvare saxofónu je už dlho známy svojím vynikajúcim vínom. Podľa legendy bol objavený Staphylosom, synom boha vína Dionýza.

Prístav na ostrove je jedným z najkrajších v Grécku, s množstvom budov s bielymi strechami, ruinami benátskej pevnosti a malebnými kaplnkami roztrúsenmi po svahu.

Keď dorazíte na ostrov, tak sa prejdite po strmých úzkych uličkách Glossa, kde narazíte na príjemné rybie reštaurácie, ktoré podávajú čerstvo ulovené ryby a miestny olivový olej. Alebo môžete stráviť popoludnie hľadaním 360 kaplniek na ostrove, pričom najstaršou je bazilika Agios Athanasios z 11. storočia v oblasti Kastro.

Múzeum Bakratsa v Skopelos sa nachádza vo vnútri zámku z 18. storočia a nájdete tu množstvo zaujímavých zdravotníckych pomôcok a oblečenia z tej doby. Ďalšou pozoruhodnosťou je Folklórne múzeum, kde je tradičné svadobná miestnosť, posteľ a oblečenie.

Aj keď na pobreží nenájdte dlhé pláže s bielym pieskom, stale je veľmi pekné. Pláž Milia v juhozápadnej časti ostrova je asi najatraktívnejšia, s malými kamienkami na piesčitom pobreží.

Skopelos má dobré spojenie s okolitými Sporadskými ostrovmi a gréckou pevninou. Vysokorýchlostné trajekty premávajú každý deň z prístavov Alonissos a Skiathos, rovnako ako časté plavby z Agios Konstantinosu a Volosu na východnom pobreží Grécka.

Dva prístavy na ostrove Skopelos sú Glossa na severozápade a Skopelos na juhovýchode.

Zobraziť viac Zobraziť menej

Populárni prevádzkovatelia trajektov

 • Anes Ferries
  • Zistiť cenu
 • SeaJets
  • Zistiť cenu
 • Aegean Flying Dolphins
  • Zistiť cenu
 • Magic Sea Ferries
  • Zistiť cenu
Zobraziť všetkých prevádzkovateľov trajektov

Trasy a prístavy v ostrov Skopelos