COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Cherbourg - Dublin je jedna z naších najpopulárnejších trás - lístky sa počas sezóny rýchlo vypredávajú.
Rada: Nečakajte do poslednej chvile! Rezervujte ešte dnes, aby ste mali k dispozícii termín podľa Vašich predstáv.

Prečo využiť
Direct Ferries?

Trajekty na 4412 trasách a z 901 prístavov po celom svete

Spoločnosť si získala dôveru 2,5 miliónov zákazníkov

Zabezpečujeme viac než 1,2 miliónov plavieb ročne

Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Alternatívy trajektov z Cherbourg do Dublin

Pre viac informácií navštívte, prosím, našu stránku Trajekty z Francúzsko do Írsko.

Na palube trajektov

Prevádzkovatelia trajektov na trase Cherbourg - Dublin

    • 4 Sailings Weekly 19 hr 15 min
    • Get price

Trajekty z Cherbourg do Dublin

Linka Cherbourg Dublin spája Francúzsko s Írsko. V súčasnosti pôsobí na na tejto trase iba jedna trajektová spoločnosť, Irish Ferries. Plavba sa uskutočňuje 4 krát v každom týždeň s dobou plavby približne 19 hodín 15 minút.

Doba a frekvencia plavby na trase Cherbourg Dublin sa môžu líšiť podľa sezóny, takže Vám radíme využiť tie najaktuálnejšie informácie.

Sprievodca prístavom Cherbourg

Cherbourg je mesto ležiace na polostrove Cotentin na severozápade Francúzska. Mesto má dlhú históriu. Vikingovia, ktorý ho napadli v 9.storočí, napomohli vytvoreniu prístavu v Cherbourg. V ére Napoleona bol prístav opevnený, aby sa zabránilo britským námorným útokom. Podvodné prekážky boli postupne nahradené hromadami kamenného muriva. Práce začali v roku 1784 a boli ukončené v roku 1850, dlho po Napoleonovej porážke v bitke pri Waterloo.

Medzi pamiatky mesta patrí Cité de la Mer (v preklade mesto mora), čo je múzeum venované námornej histórii. Múzeum bolo otvorené v roku 2002 a sídli v areáli prístavu Cherbourg. Návštevníci mesta sa tiež môžu prechádzať po Jardin de la Roche Fauconniere, čo je súkromná botanická záhrada, ktorá sa nachádza v Parc de la Fauconniere. Bola založená v roku 1870 v má asi 3400 exemplárov, vrátane mnohých z južnej pologule.