Cherbourg
Rosslare
Trajekty do Írsko
Otvorený lístok??

Otvorené lístky platia po dobu až 12 mesiacov od dátumu rezervácie (prezrite si podmienky)

Otvorený lístok?

Otvorené lístky platia po dobu až 12 mesiacov od dátumu rezervácie (prezrite si podmienky)

Údaje o ceste
Odchod
Spiatočný

Trajekty z Cherbourg do Rosslare

Trajektová trasa Cherbourg Rosslare spája Francúzsko s Írsko a teraz je prevádzkovaná 2 lodnými spoločnosťami. Trajekt spoločnosti Stena Line sa plaví 6 krát za týždeň s dobou trvania plavby okolo 18 hodín zatiaľ čo Trajekty spoločnosti Brittany Ferries sa plavia 2 krát za týždeň, plavba trvá od 17 hodín 15 minút.

Celkovo je tu 8 plavieb týždeň na trase z Cherbourg Rosslare medzi Francúzsko a Írsko. Porovnajte a získajte najlepšiu cenu na dobu, kedy chcete cestovať už teraz.

Alternatívy trajektov z Cherbourg do Rosslare

Pre viac informácií navštívte, prosím, našu stránku Trajekty z Francúzsko do Írsko.
Prečo využiť Direct Ferries?
category
Trajekty na 4412 trasách a z 901 prístavov po celom svete
category
Spoločnosť si získala dôveru 2,5 miliónov zákazníkov
category
Zabezpečujeme viac než 1,2 miliónov plavieb ročne
category
Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Najpopulárnejšie otázky

Ako dlho trvá trajekt z Cherbourg do Rosslare?

Čas prepravy trajektom z Cherbourg do Rosslare je približne 17h 37m. Trvanie plavby sa môže v jednotlivých sezónach líšiť, preto odporúčame vykonať živú kontrolu.

Koľko stojí trajekt z Cherbourg do Rosslare?

Cena trajektu z Cherbourg do Rosslare sa môže líšiť v závislosti od sezóny. Priemerná cena trajektu z Cherbourg do Rosslare je 682 €. Cena bez rezervačných poplatkov.

Ktoré trajektové spoločnosti premávajú medzi Cherbourg a Rosslare?

Existuje 2 populárnych prevádzkovateľov trajektov pre Cherbourg do Rosslare. Toto je
  • Stena Line
  • Brittany Ferries

Ako si môžem rezervovať lístky na trajekt z Cherbourg do Rosslare?

Rezervujte si trajekty z Cherbourg do Rosslare prostredníctvom nášho vyhľadávača ponúk a pozrite si našu stránku s ponukami, kde nájdete najnovšie ponuky trajektov.

Môžete cestovať pešo na trajekte z Cherbourg do Rosslare?

Áno, môžete cestovať ako peší cestujúci z Cherbourg do Rosslare s
  • Stena Line
  • Brittany Ferries

Môžete vziať svoje auto na trajekt z Cherbourg do Rosslare?

Áno, môžete cestovať vozidlom z Cherbourg do Rosslare s
  • Stena Line
  • Brittany Ferries

Môžete vziať na trajekt z Cherbourg do Rosslare domáce zvieratá?

Domáce zvieratá sú na trajekte povolené. Na to, aby ste si mohli vziať so sebou svojho najlepšieho chlpatého priateľa, môžete potrebovať pas domáceho zvieraťa a ďalšie dokumenty. Pozrite si všetky vládne nariadenia a cestovné informácie o cestovaní s domácimi zvieratami. V súčasnosti si môžete vziať na palubu domáce zvieratá
  • Stena Line

Aká je vzdialenosť z Cherbourg do Rosslare?

Vzdialenosť medzi Cherbourg a Rosslare je približne 324 námorných míľ.

Sprievodca prístavom Cherbourg

Cherbourg je mesto ležiace na polostrove Cotentin na severozápade Francúzska. Mesto má dlhú históriu. Vikingovia, ktorý ho napadli v 9.storočí, napomohli vytvoreniu prístavu v Cherbourg. V ére Napoleona bol prístav opevnený, aby sa zabránilo britským námorným útokom. Podvodné prekážky boli postupne nahradené hromadami kamenného muriva. Práce začali v roku 1784 a boli ukončené v roku 1850, dlho po Napoleonovej porážke v bitke pri Waterloo.

Medzi pamiatky mesta patrí Cité de la Mer (v preklade mesto mora), čo je múzeum venované námornej histórii. Múzeum bolo otvorené v roku 2002 a sídli v areáli prístavu Cherbourg. Návštevníci mesta sa tiež môžu prechádzať po Jardin de la Roche Fauconniere, čo je súkromná botanická záhrada, ktorá sa nachádza v Parc de la Fauconniere. Bola založená v roku 1870 v má asi 3400 exemplárov, vrátane mnohých z južnej pologule.


Sprievodca prístavom Rosslare

Mesto Rosslare sa nachádza v Írsku v grófstve Wexford a už viac ako 100 rokov je obľúbeným letoviskom turistov. Rosslare Strand, ako znie celé meno tohto mesta, a ktoré ho odlišuje od neďalekého prístavu Rosslare Harbour, sa pýši skutočnosťou, že je jedným z najslnečnejších miest Írska a záznamy dokazujú, že mesto si ročne užíva v priemere o 300 hodín viac slnečného svitu ako zvyšok Írska. Dlhá piesočnatá pláž v meste získala štatút Modrej vlajky a aj preto je obľúbená medzi plavcami a rodinami. V blízkosti mesta sa nachádzajú aj dobré golfové ihriská.

Medzi zariadenia v prístave patrí reštaurácia, bar na pobreží, čakáreň, detský kútik, obchody, požičovňa áut, prebaľovací kútik, zmenáreň a kancelária ministerstva poľnohospodárstva. Trajektové služby z Rosslare plávajú do prístavov Pembroke (4 hodiny), Fishguard (3 hodiny a 30 minút), ako aj Cherbourg a Roscoff vo Francúzsku.


Cherbourg až Rosslare Cestovné poriadky trajektov

Rozvrhy trajektov medzi 27/05/2024 a 2. 6. 2024


Prevádzkovateľ Čas odchodu Čas príchodu Doba plavby Dni plavby
Brittany Ferries 12:30 07:00 18 hodín 30 minút St
Stena Line 19:00 13:00 18 hodín Út, Pi, Sat, Sun
Stena Line 20:30 14:30 18 hodín St, Čt
Brittany Ferries 21:45 15:00 17 hodín 15 minút Sat

Služby zákazníkom

Navštívte našu stránku služieb zákazníkom, kde nájdete užitočné informácie o cestovaní trajektom, často kladené otázky a informácie o tom, ako nás môžete kontaktovať a získať pomoc s rezerváciou.