Trajekty z Cherbourg do Rosslare

Trajektová trasa Cherbourg Rosslare spája Francúzsko s Írsko a teraz je prevádzkovaná 2 lodnými spoločnosťami. Trajekt spoločnosti Brittany Ferries sa plaví 1 krát za týždeň s dobou trvania plavby okolo 15 hodín 29 minút zatiaľ čo Trajekty spoločnosti Stena Line sa plavia 3 krát za týždeň, plavba trvá od 17 hod 30 min.

Celkovo je tu 4 plavieb týždeň na trase z Cherbourg Rosslare medzi Francúzsko a Írsko. Porovnajte a získajte najlepšiu cenu na dobu, kedy chcete cestovať už teraz.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Cherbourg - Rosslare

  • Brittany Ferries
    • 1 plavba týždenne 15 hod 29 min
    • Zistiť cenu
  • Stena Line
    • 3 plavby týždenne 17 hod 30 min
    • Zistiť cenu

Priemerné ceny pre Cherbourg Rosslare

Uvedené ceny predstavujú priemerné ceny jednosmerných lístkov zakúpených našimi zákazníkmi. Najbežnejší typ rezervácie na trase Cherbourg Rosslare je auto a 2 cestujúci.

Sprievodca prístavom Cherbourg

Cherbourg je mesto ležiace na polostrove Cotentin na severozápade Francúzska. Mesto má dlhú históriu. Vikingovia, ktorý ho napadli v 9.storočí, napomohli vytvoreniu prístavu v Cherbourg. V ére Napoleona bol prístav opevnený, aby sa zabránilo britským námorným útokom. Podvodné prekážky boli postupne nahradené hromadami kamenného muriva. Práce začali v roku 1784 a boli ukončené v roku 1850, dlho po Napoleonovej porážke v bitke pri Waterloo.

Medzi pamiatky mesta patrí Cité de la Mer (v preklade mesto mora), čo je múzeum venované námornej histórii. Múzeum bolo otvorené v roku 2002 a sídli v areáli prístavu Cherbourg. Návštevníci mesta sa tiež môžu prechádzať po Jardin de la Roche Fauconniere, čo je súkromná botanická záhrada, ktorá sa nachádza v Parc de la Fauconniere. Bola založená v roku 1870 v má asi 3400 exemplárov, vrátane mnohých z južnej pologule.

Sprievodca prístavom Rosslare

Mesto Rosslare sa nachádza v Írsku v grófstve Wexford a už viac ako 100 rokov je obľúbeným letoviskom turistov. Rosslare Strand, ako znie celé meno tohto mesta, a ktoré ho odlišuje od neďalekého prístavu Rosslare Harbour, sa pýši skutočnosťou, že je jedným z najslnečnejších miest Írska a záznamy dokazujú, že mesto si ročne užíva v priemere o 300 hodín viac slnečného svitu ako zvyšok Írska. Dlhá piesočnatá pláž v meste získala štatút Modrej vlajky a aj preto je obľúbená medzi plavcami a rodinami. V blízkosti mesta sa nachádzajú aj dobré golfové ihriská.

Medzi zariadenia v prístave patrí reštaurácia, bar na pobreží, čakáreň, detský kútik, obchody, požičovňa áut, prebaľovací kútik, zmenáreň a kancelária ministerstva poľnohospodárstva. Trajektové služby z Rosslare plávajú do prístavov Pembroke (4 hodiny), Fishguard (3 hodiny a 30 minút), ako aj Cherbourg a Roscoff vo Francúzsku.