Trajekty z Civitavecchia do Arbatax

Linka Civitavecchia Arbatax spája Rím s Sardínia. V súčasnosti pôsobí na na tejto trase iba jedna trajektová spoločnosť, Tirrenia. Plavba sa uskutočňuje 2 krát v každom týždeň s dobou plavby približne 10 hodín.

Doba a frekvencia plavby na trase Civitavecchia Arbatax sa môžu líšiť podľa sezóny, takže Vám radíme využiť tie najaktuálnejšie informácie.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Civitavecchia - Arbatax

Priemerné ceny pre Civitavecchia Arbatax

Uvedené ceny predstavujú priemerné ceny jednosmerných lístkov zakúpených našimi zákazníkmi. Najbežnejší typ rezervácie na trase Civitavecchia Arbatax je auto a 2 cestujúci.

Sprievodca prístavom Civitavecchia

Civitavecchia je mesto v provincii Rím v regióne Lazio v centrálnom Taliansku. Jeho morský prístav leží na pobreží Tyrhénskeho mora, asi 80 km severozápadne od Ríma. V budove z 18. storočia, ktorá kedysi patrila pápežovi Klementovi XIII a slúžila ako sídlo pre jeho pápežskú gardu, dnes sídli Archeologické múzeum. Návštevníci tu majú možnosť vidieť archeologické nálezy mesta Centumcellae (staroveké meno pre Civitavecchia) a jeho bezprostredného okolia. Na hlavnom námestí je aj ďalšie zaujímavé miesto – katedrála venovaná svätému Františkovi z Assisi, ktorá stojí nad už existujúcim kostolom, postaveným františkánmi v roku 1610 pre pápeža Pavla V.

Prístav je tvorený dvoma mólami a vlnolamom, na ktorom stojí maják. Premávajú odtiaľto trajekty do destinácií ako Sicília, Sardínia a Tunisko.