Trajekty z Civitavecchia do Olbia

Trajektová trasa Civitavecchia Olbia spája Rím s Sardínia a teraz je prevádzkovaná 2 lodnými spoločnosťami. Trajekt spoločnosti Grimaldi Lines sa plaví 7 krát za týždeň s dobou trvania plavby okolo 7 hodín 30 minút zatiaľ čo Trajekty spoločnosti Tirrenia sa plavia 14 krát za týždeň, plavba trvá od 5 hod 30 min.

Celkovo je tu 21 plavieb týždeň na trase z Civitavecchia Olbia medzi Rím a Sardínia. Porovnajte a získajte najlepšiu cenu na dobu, kedy chcete cestovať už teraz.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Civitavecchia - Olbia

  • Grimaldi Lines
    • 7 plavby týždenne 7 hod 30 min
    • Zistiť cenu
  • Tirrenia
    • 14 plavby týždenne 5 hod 30 min
    • Zistiť cenu

Priemerné ceny pre Civitavecchia Olbia

Uvedené ceny predstavujú priemerné ceny jednosmerných lístkov zakúpených našimi zákazníkmi. Najbežnejší typ rezervácie na trase Civitavecchia Olbia je auto a 2 cestujúci.

Sprievodca prístavom Civitavecchia

Civitavecchia je mesto v provincii Rím v regióne Lazio v centrálnom Taliansku. Jeho morský prístav leží na pobreží Tyrhénskeho mora, asi 80 km severozápadne od Ríma. V budove z 18. storočia, ktorá kedysi patrila pápežovi Klementovi XIII a slúžila ako sídlo pre jeho pápežskú gardu, dnes sídli Archeologické múzeum. Návštevníci tu majú možnosť vidieť archeologické nálezy mesta Centumcellae (staroveké meno pre Civitavecchia) a jeho bezprostredného okolia. Na hlavnom námestí je aj ďalšie zaujímavé miesto – katedrála venovaná svätému Františkovi z Assisi, ktorá stojí nad už existujúcim kostolom, postaveným františkánmi v roku 1610 pre pápeža Pavla V.

Prístav je tvorený dvoma mólami a vlnolamom, na ktorom stojí maják. Premávajú odtiaľto trajekty do destinácií ako Sicília, Sardínia a Tunisko.

Sprievodca prístavom Olbia

Olbia je talianske mesto na severovýchode ostrova Sardínia a do jeho prístavu premávajú trajekty z talianskej pevniny. Slúži ako vstupná brána na pobrežie Costa Smeralde a turistom sú tu k dispozícii rôzne zariadenia a služby. Olbia nie je tak príťažlivá ako Alghero či Cagliari, ale v starej časti sa nachádzajú rímske kúpele, impozantný žulový kostol a množstvo ďalších historických budov. Obľúbeným miestom turistov je stredoveký pisanský románsky kostol, ktorý je vytesaný z gallurskej žuly, a v jeho apside sa nachádzajú dve fresky z 13. storočia – vľavo je zobrazený sv. Simplicio, patrón Olbie. Populárnym festivalom v meste je Festa di San Simplicio, ktorý je jedným z najväčších festivalov v meste a oslavuje sa počas troch dní v polovici mája.

Prístav Olbia je situovaný na ostrove, ktorý je s pevninou a mestom prepojený dlhou cestou. Automobilové trajekty spájajú Olbiu s talianskymi prístavmi vrátane Janova či Civitavecchie neďaleko Ríma. Ďalšie destinácie sú k dispozícii z prístavu Golfo Aranci, ktorý sa nachádza severne od mesta Olbia.