Prečo využiť
Direct Ferries?

Trajekty na 3247 trasách a z 668 prístavov po celom svete

Spoločnosť si získala dôveru 2.5 miliónov zákazníkov

Zabezpečujeme viac než 1.2 miliónov plavieb ročne

Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Trajekty do El Hierro

El Hierro je najmenší z Kanárskych ostrovov, ležiaci juhozápadne od svojich známejších susedov. Je prezývaný "Meridian Island" (tzv. poludníkový ostrov) a nachádza sa v Atlantickom oceáne pri pobreží Afriky.

Vďaka odľahlému umiestneniu ostrova a brehmi lemovanými skalami mal kedysi El Hierro povesť "ostrova na konci sveta", až kým Krištof Kolumbus a jeho slávna plavba z roku 1492 túto predstavu nezrušila.

Plavbu trajektom na El Hierro by ste si určite nemali nechať ujsť. Plavby sú prevádzkované väčšinu dní z prístavu Los Cristianos na susednom ostrove Tenerife do prístavu Valverde na El Hierro. Samotné Tenerife je dobre prepojené so zvyškom Kanárskych ostrovoch a španielskou pevninou. Sú tu aj dve letiská, takže Tenerife je výborný spôsob ako sa dostať na El Hierro.

Ostrov je odľahlý, čo mnohí považujú za jeho výhodu. Rovnako ako ostatné Kanárske ostrovy, El Hierro je sopečný ostrov s hornatým terénom a obrovskými útesmi, do ktorých prudko naráža Atlantický oceán. Na ostrove bola zaznamenaná iba jedna vulkanická erupcia, ktorá trvala mesiac, a to v roku 1973; od tej doby tu narástli borovicové či ihličnaté lesy, aj keď v južnej časti ostrova je očividný dôkaz o sopečnej činnosti - zvláštne skalné útvary.

El Hierro naozaj ponúka svojim návštevníkom množstvo jedinečných krás a aj z tohto dôvodu bol ostrov v roku 2000 zapísaný do zoznamu svetového dedičstva UNESCO ako biosférická rezervácia. To znamená, že 60% jeho územia je chránených a ostrov si tak môže zachoval svoju prírodnú a kultúrnu rozmanitosť.

Kryštalovo čisté vody obklopujúce ostrov poskytujú ideálne podmienky pre potápanie , ktoré Vám poodhalí mimoriadne bohatý morský život. Každý rok El Hierro hostí jednu z najväčších európskych súťaží v podmorskej fotografii, čo je dôkazom aké množstvo krás je na ostrove.

Nájdete tu veľký výber ubytovania a reštaurácií, kde Vás domáci vrelo privítajú a pohostia.

Zobraziť viac Zobraziť menej

Populárni prevádzkovatelia trajektov

  • Naviera Armas
    • Zistiť cenu

Trasy a prístavy v El Hierro