COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Hirtshals - Kristiansand je jedna z naších najpopulárnejších trás - lístky sa počas sezóny rýchlo vypredávajú.
Rada: Nečakajte do poslednej chvile! Rezervujte ešte dnes, aby ste mali k dispozícii termín podľa Vašich predstáv.

Prečo využiť
Direct Ferries?

Trajekty na 4412 trasách a z 901 prístavov po celom svete

Spoločnosť si získala dôveru 2,5 miliónov zákazníkov

Zabezpečujeme viac než 1,2 miliónov plavieb ročne

Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Pre viac informácií navštívte, prosím, našu stránku Trajekty z Dánsko do Nórsko.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Hirtshals - Kristiansand

    • 14 Sailings Weekly 3 hr 14 min
    • Get price
    • 3 Sailings Daily 2 hr 25 min
    • Get price

Trajekty z Hirtshals do Kristiansand

Trajektová trasa Hirtshals Kristiansand spája Dánsko s Nórsko a teraz je prevádzkovaná 2 lodnými spoločnosťami. Trajekt spoločnosti Color Line sa plaví 14 krát za týždeň s dobou trvania plavby okolo 3 hodín 14 minút zatiaľ čo Trajekty spoločnosti Fjord Line sa plavia 3 krát za deň, plavba trvá od 2 hodín 25 minút.

Celkovo je tu 35 plavieb týždeň na trase z Hirtshals Kristiansand medzi Dánsko a Nórsko. Porovnajte a získajte najlepšiu cenu na dobu, kedy chcete cestovať už teraz.

Sprievodca prístavom Hirtshals

Hirtshals je prístavné mesto na pobreží v prielive Skagerrak na ostrove Vendsyssel-Thy, v hornej časti Jutského polostrova (severné Dánsko). Mesto je známe vďaka svojmu rybárskemu a trajektovému prístavu a jeho ekonomika je silne závislá na rybárskom priemysle a cestovnom ruchu. V letných mesiacoch je tu veľa domov na prenájom. Miestne obchody ťažia z návštevy množstva turistov na ostrove, a to hlavne Nórov, ktorí navštevujú Hirtshals po celý rok. V meste sa nachádza aj jedno z najväčších akvárií v Európe - Nordsoen Oceanarium, ktoré je domovom viac ako 70 druhov rýb.

V prístave s autentickou atmosférou je k dispozícii mnoho aktivít a návštevníci Hirtshalu sa môžu venovať rôznym druhom aktivít na čerstvom vzduchu.

Z prístavu sa trajekty plavia do miest ako Bergen, Kristiansand, Stavanger, Langesund, Larvik, Seyðisfjörður a Torshavn.


Sprievodca prístavom Kristiansand

Nórske mesto a prístav Kristiansand sa nachádza v zálive Skagerrak a až do otvorenia Kielského kanálu medzi Severným morom a Baltským morom mal významnú vojenskú a geopolitickú pozíciu. Aj to bolo dôvodom, že mesto slúžilo ako vojenská pevnosť po stáročia, od svojich počiatkov ako kráľovská rezidencia Haralda Fairhara, potom ako dánska/nórska pevnosť a neskôr ako posádkové mesto. Kristiansand je vstupnou bránou pre mnohých Nórov na kontinent, ktorí využívajú časté trajektové spojenia odchádzajúce do Dánska. Je taktiež konečnou stanicou železničnej trate, ktorá sa tiahne pozdĺž južného okraja južného Nórska.

Mesto bolo pomenované podľa kráľa Kristiána IV., ktorý mesto založil v roku 1641. „Piesočná“ časť názvu mesta (sand) sa týka piesočnatého výbežku, na ktorom bolo mesto postavené. Kristiansand je obľúbenou turistickou destináciou najmä v lete, a obľúbené miesta sú Kristiansand Zoo a zábavný park, ktorý sa nachádza na východ od mesta. Medzi zvieratá v zoo patria vlky, levy, tigre či rysy.

Z prístavu sa plavia trajekty do destinácií do Göteborgu vo Švédsku (táto trasa začína a končí v Newcastli vo Veľkej Británii) a do Hirtshalsu v Dánsku.