Trajekty z Hirtshals do Kristiansand

Trajektová trasa Hirtshals Kristiansand spája Dánsko s Nórsko a teraz je prevádzkovaná 2 lodnými spoločnosťami. Trajekt spoločnosti Fjord Line sa plaví 3 krát za deň s dobou trvania plavby okolo 2 hodín 15 minút zatiaľ čo Trajekty spoločnosti Color Line sa plavia 14 krát za týždeň, plavba trvá od 3 hod 14 min.

Celkovo je tu 35 plavieb týždeň na trase z Hirtshals Kristiansand medzi Dánsko a Nórsko. Porovnajte a získajte najlepšiu cenu na dobu, kedy chcete cestovať už teraz.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Hirtshals - Kristiansand

Priemerné ceny pre Hirtshals Kristiansand

Uvedené ceny predstavujú priemerné ceny jednosmerných lístkov zakúpených našimi zákazníkmi. Najbežnejší typ rezervácie na trase Hirtshals Kristiansand je auto a 2 cestujúci.

Sprievodca prístavom Hirtshals

Hirtshals je prístavné mesto na pobreží v prielive Skagerrak na ostrove Vendsyssel-Thy, v hornej časti Jutského polostrova (severné Dánsko). Mesto je známe vďaka svojmu rybárskemu a trajektovému prístavu a jeho ekonomika je silne závislá na rybárskom priemysle a cestovnom ruchu. V letných mesiacoch je tu veľa domov na prenájom. Miestne obchody ťažia z návštevy množstva turistov na ostrove, a to hlavne Nórov, ktorí navštevujú Hirtshals po celý rok. V meste sa nachádza aj jedno z najväčších akvárií v Európe - Nordsoen Oceanarium, ktoré je domovom viac ako 70 druhov rýb.

V prístave s autentickou atmosférou je k dispozícii mnoho aktivít a návštevníci Hirtshalu sa môžu venovať rôznym druhom aktivít na čerstvom vzduchu.

Z prístavu sa trajekty plavia do miest ako Bergen, Kristiansand, Stavanger, Langesund, Larvik, Seyðisfjörður a Torshavn.

Sprievodca prístavom Kristiansand

Nórske mesto a prístav Kristiansand sa nachádza v zálive Skagerrak a až do otvorenia Kielského kanálu medzi Severným morom a Baltským morom mal významnú vojenskú a geopolitickú pozíciu. Aj to bolo dôvodom, že mesto slúžilo ako vojenská pevnosť po stáročia, od svojich počiatkov ako kráľovská rezidencia Haralda Fairhara, potom ako dánska/nórska pevnosť a neskôr ako posádkové mesto. Kristiansand je vstupnou bránou pre mnohých Nórov na kontinent, ktorí využívajú časté trajektové spojenia odchádzajúce do Dánska. Je taktiež konečnou stanicou železničnej trate, ktorá sa tiahne pozdĺž južného okraja južného Nórska.

Mesto bolo pomenované podľa kráľa Kristiána IV., ktorý mesto založil v roku 1641. „Piesočná“ časť názvu mesta (sand) sa týka piesočnatého výbežku, na ktorom bolo mesto postavené. Kristiansand je obľúbenou turistickou destináciou najmä v lete, a obľúbené miesta sú Kristiansand Zoo a zábavný park, ktorý sa nachádza na východ od mesta. Medzi zvieratá v zoo patria vlky, levy, tigre či rysy.

Z prístavu sa plavia trajekty do destinácií do Göteborgu vo Švédsku (táto trasa začína a končí v Newcastli vo Veľkej Británii) a do Hirtshalsu v Dánsku.