COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Fjord Line

Fjord Line je nórska spoločnosť prevádzkujúca trajektové plavby z niekoľkých prístavov v južnom Nórsku do Dánska a Švédska.

Fjord Line začala svoju činnosť v roku 1993 trajektovým spojením medzi Nórskom a Dánskom. Na konci 90. rokov prevzala od spoločnosti Color Line linku medzi Veľkou Britániou a Nórskom, avšak náročné obdobie malo za následok uzavretie tejto trasy a zmenu vo vlastníctve. Fúzia s Master Ferries v roku 2007 postavila spoločnosť znovu na nohy. Dnes má spoločnosť Fjord Line približne 600 zamestnancov na pevnine a 430 zamestnancov na mori po celý rok.

Dnes spoločnosť Fjord Line vlastní moderné plavidlá s dostatočnou kapacitou pre turistické i úžitkové vozidlá a ponúka pravidelné denné odjazdy na mnohých trasách a do rôznych destinácii. V rokoch 2013 a 2014 bola flotila obohatená o prvé 2 ekologicky šetrné plavidlá MS Stavangerfjord a MS Bergensford, ktoré predstavovali prvé a najväčšie trajekty na svete s motormi poháňanými skvapalneným zemným plynom, čo malo za následok zníženie emisií skleníkových plynov o 23 % a 100 % redukciu emisií síry.

Pozrite sa na plavebný poriadok spoločnosti Fjord Line, ceny lístkov a zarezervujte si plavbu s Fjord Line na directferries.sk. Hľadáte alternatívne trasy alebo trajektové spoločnosti? Nerobte si starosti, tiež pre Vás porovnáme spoločnosť Fjord Line s alternatívnymi trajektovými operátormi, aby ste mohli urobiť to správne rozhodnutie.

Všetky trasy Fjord Line