Trajekty z Korfu do Bari

Trajektová trasa Korfu Bari spája Iónske ostrovy s Taliansko a teraz je prevádzkovaná 2 lodnými spoločnosťami. Trajekt spoločnosti Ventouris Ferries sa plaví 6 krát za týždeň s dobou trvania plavby okolo 10 hodín 45 minút zatiaľ čo Trajekty spoločnosti Anek Superfast sa plavia 3 krát za týždeň, plavba trvá od 8 hod.

Celkovo je tu 9 plavieb týždeň na trase z Korfu Bari medzi Iónske ostrovy a Taliansko. Porovnajte a získajte najlepšiu cenu na dobu, kedy chcete cestovať už teraz.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Korfu - Bari

Priemerné ceny pre Korfu Bari

Uvedené ceny predstavujú priemerné ceny jednosmerných lístkov zakúpených našimi zákazníkmi. Najbežnejší typ rezervácie na trase Korfu Bari je auto a 2 cestujúci.

Sprievodca prístavom Korfu

Korfu je grécky ostrov v Iónskom mori a druhý najväčší z Iónskych ostrovov. V najväčšom meste na ostrove s rovnakým názvom sídlí Iónska univerzita. Ostrov je obľúbenou turistickou destináciou pre tých, ktorí si chcú vychutnať úžasné pláže a mierne stredomorské podnebie. Prekvapivo, Korfu je zelený ostrov, a to najmä v porovnaní s ostatnými gréckymi ostrovmi. Horúce letá v kombinácii so zimnými obdobiami dažďu pomáhajú bujnej vegetácii, ktorej dominujú viac než 2 milióny olivovníkov.

V Korfu nájdete francúzske, talianske a anglické architektonické prvky. Mesto je labyrintom úzkych uličiek a dominuje mu pevnosť zo 16. storočia. Pri prechádzkach môžete naraziť na zabudnutú kaplnku, starodávny zámok či tajnú záhradu. V úzkych uličkách zase nájdete malé obchodíky predávajúce všetko, na čo si spomeniete. Nájdete tu aj remeselníkov, ktorí vynikajú v navrhovaní a výrobe gréckych zlatých šperkov. Vďaka konkurenčným cenám môžete byť v pokušení priviezť si z ostrova viac než spomienky!

Prístav ponúka trajektovú prepravu do mnohých destinácií, hoci väčšina z lodí smeruje na grécku pevninu.