Trajekty z Kos do Bodrum

Trajektová trasa Kos Bodrum spája Dodekanézy s Turecko a teraz je prevádzkovaná 2 lodnými spoločnosťami. Trajekt spoločnosti Dodecanese Flying Dolphins sa plaví 10 krát za týždeň s dobou trvania plavby okolo 45 minút zatiaľ čo Trajekty spoločnosti Bodrum Express sa plavia 3 krát za deň, plavba trvá od 45 min.

Celkovo je tu 31 plavieb týždeň na trase z Kos Bodrum medzi Dodekanézy a Turecko. Porovnajte a získajte najlepšiu cenu na dobu, kedy chcete cestovať už teraz.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Kos - Bodrum

Priemerné ceny pre Kos Bodrum

Uvedené ceny predstavujú priemerné ceny jednosmerných lístkov zaplatené našimi zákazníkmi na tejto trase. Ceny sú za osobu.

Sprievodca prístavom Kos

Kos je grécky ostrov patriaci do skupiny Dodekanézskych ostrovov, ležiaci asi 4 km od pobrežného mesta Bodrum v Turecku. Ostrov je asi 40 km dlhý a 8 km široký s množstvom miest a obcí. Hlavné mesto a prístav je tiež nazývaný Kos. Ďalšie dediny na ostrove sú Kefalos, Tingaki, Kardamena, Mastihari, Antimachia, Marmari a Pyli. Nájdete tu množstvo reštaurácií, barov a klubov, čo robí z ostrova obľúbenú turistickú destináciu. Pre tých, ktorí radi nakupujú, je tu všetko od keramiky cez kožušiny, topánky, knihy, až po oblečenie, šperky a kožené výrobky. Medzi najobľúbenejšie turistické atrakcie na ostrove patria aj malé obchodíky, ktoré ponúkajú ručne vyrobený tovar, ako sú keramika a výšivky spolu s tradičnými miestnymi produkty, ako je med, bylinky, víno, cukrovinky a korenie.

Z ostrova premávajú trajekty do prístavu Pireus, na Dodekanézy, ostrovy v severovýchodnom Egejskom mori a do Turecka. Plavby konvenčným trajektom môžu trvať až 13 hodín, v závislosti od množstva zastávok. Plavby vysokorýchlostnou loďou môžu trvať 5 až 8 hodín.