COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Larne - Cairnryan je jedna z naších najpopulárnejších trás - lístky sa počas sezóny rýchlo vypredávajú.
Rada: Nečakajte do poslednej chvile! Rezervujte ešte dnes, aby ste mali k dispozícii termín podľa Vašich predstáv.

Prečo využiť
Direct Ferries?

Trajekty na 4412 trasách a z 901 prístavov po celom svete

Spoločnosť si získala dôveru 2,5 miliónov zákazníkov

Zabezpečujeme viac než 1,2 miliónov plavieb ročne

Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Alternatívy trajektov z Larne do Cairnryan

Pre viac informácií navštívte, prosím, našu stránku Trajekty z Severné Írsko do Škótsko.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Larne - Cairnryan

    • 6 Sailings Daily 2 hr
    • Get price

Trajekty z Larne do Cairnryan

Linka Larne Cairnryan spája Severné Írsko s Škótsko. V súčasnosti pôsobí na na tejto trase iba jedna trajektová spoločnosť, P&O Irish Sea. Plavba sa uskutočňuje 42 krát v každom týždeň s dobou plavby približne 2 hodín.

Doba a frekvencia plavby na trase Larne Cairnryan sa môžu líšiť podľa sezóny, takže Vám radíme využiť tie najaktuálnejšie informácie.

Sprievodca prístavom Larne

Larne je prístavné mesto na východnom pobreží grófstva Antrim v Severnom Írsku. Námorná história mesta siaha viac než 1000 rokov späť. V súčasnosti je Larne hlavným nákladným i osobným prístavom. Mesto leží na západnej strane úzkej zátoky, ktorá sa vlieva do mora. Na východnej strane zátoky je polostrov Islandmagee a na západe je staroveká sopečná formácia Plateau Antrim. Mesto sa nachádza iba 40 km od škótskej pevniny a poskytuje nádherný výhľad na Mull of Kintyre, Rhins of Galloway, Islay a Paps of Jura.

Larne je najvyťaženejším trajektovým prístavom v Severnom Írsku a prejde ním zhruba milión cestujúcich a 200 000 vozidiel ročne. V prístave nájdete salóniky, reštaurácie, bankomaty, obchody, informačné centrum pre turistov. Je tu aj vlaková a autobusová stanica. Dve hlavné trajektové linky z prístavu na britskú pevninu sú do Cairnryan s dobou plavby okolo 1 hodiny a 45 minút. K dispozícii je tiež linka do Troonu s dobou plavby asi 2 hodiny. Rovnako je tu trajekt, ktorý premáva na trase Larne - Fleetwood (severozápad Anglicka).