Trajekty z Belfast do Cairnryan

Linka Belfast Cairnryan spája Severné Írsko s Škótsko. V súčasnosti pôsobí na na tejto trase iba jedna trajektová spoločnosť, Stena Line. Plavba sa uskutočňuje 35 krát v každom týždeň s dobou plavby približne 2 hodín 22 minút.

Doba a frekvencia plavby na trase Belfast Cairnryan sa môžu líšiť podľa sezóny, takže Vám radíme využiť tie najaktuálnejšie informácie.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Belfast - Cairnryan

Priemerné ceny pre Belfast Cairnryan

Uvedené ceny predstavujú priemerné ceny jednosmerných lístkov zakúpených našimi zákazníkmi. Najbežnejší typ rezervácie na trase Belfast Cairnryan je auto a 2 cestujúci.

Sprievodca prístavom Belfast

Belfast je hlavné mesto Severného Írska. Nachádza sa v grófstve Antrim, hoci čast mesta sa nachádza v grófstve Down. Mesto má dlhoročnú tradíciu vo výrobe írskych ľanových a tabakových výrobkov, v povrazníctve a stavbe lodí. Hlavný staviteľ lodí v meste, Harland and Wolf, je spoločnosť smutne známa postavením lode Titanic. V súčasnosti je Belfast hlavným centrom pre obchod, umenie, vzdelávanie, právo, podnikanie a samozrejme, turistiku.

Prístav v Belfaste je centrom pre vývoz a dovoz tovaru a pre osobnú trajektovú prepravu. Premáva odtiaľto pravidelná trajektová linka do Cairnryan v Škótsku s časom plavby okolo 2 hodiny a 15 minút. Tiež odtiaľto premávajú pravidelné trajektové linky do Liverpoolu v severozápadnom Anglicku. Počas turistickej sezóny spoločnosť Isle of Man Steam Packet Company prevádzkuje aj plavby z Belfastu do Douglasu (ostrov Man).