COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Larvik - Hirtshals je jedna z naších najpopulárnejších trás - lístky sa počas sezóny rýchlo vypredávajú.
Rada: Nečakajte do poslednej chvile! Rezervujte ešte dnes, aby ste mali k dispozícii termín podľa Vašich predstáv.

Prečo využiť
Direct Ferries?

Trajekty na 4412 trasách a z 901 prístavov po celom svete

Spoločnosť si získala dôveru 2,5 miliónov zákazníkov

Zabezpečujeme viac než 1,2 miliónov plavieb ročne

Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Pre viac informácií navštívte, prosím, našu stránku Trajekty z Nórsko do Dánsko.

Na palube trajektov

Prevádzkovatelia trajektov na trase Larvik - Hirtshals

    • 14 Sailings Weekly 3 hr 45 min
    • Get price

Trajekty z Larvik do Hirtshals

Linka Larvik Hirtshals spája Nórsko s Dánsko. V súčasnosti pôsobí na na tejto trase iba jedna trajektová spoločnosť, Color Line. Plavba sa uskutočňuje 14 krát v každom týždeň s dobou plavby približne 3 hodín 45 minút.

Doba a frekvencia plavby na trase Larvik Hirtshals sa môžu líšiť podľa sezóny, takže Vám radíme využiť tie najaktuálnejšie informácie.

Sprievodca prístavom Larvik

Larvik je mesto a prístav v grófstve Vestfold v Nórsku a jeho história siaha až do konca 17. storočia, keď ho založil v roku 1671 Ulrik Fredrik Gyldenlove, prvý gróf z Laurvigu. Treschowské sídlo, ktoré je v súčasnosti vo vlastníctve Mille-Marie Treschow, „najbohatšej ženy v Nórsku, sa nachádza v Larviku a bolo vybudované v roku 1820, kedy posledný gróf Laurvig vyhlásil bankrot. Populárne atrakcie mesta zahŕňajú galériu Winther, umelecké združenie Larviku, rytiny z doby bronzovej v lokalite Haugen, pohrebisko Brunla, kamenný kostol Berg a múzeum vidieka Hedrum.


Z Larviku denne odchádza trajekt do prístavu Hirtshals v Dánsku. Registrácia sa otvára 2 hodiny pred plavou a vyžaduje sa, aby všetci cestujúci sa na ňu dostavili najneskôr 1 hodinu pred odchodom.


Sprievodca prístavom Hirtshals

Hirtshals je mesto a prístav na vrchole Jutského polostrova v severnom Dánsku a leží na pobreží ostrova Vendsyssel-Thy. Mesto sa rozvíjalo okolo tohto umelo vytvoreného prístavu v rokoch 1919 až 1931 a so zvyškom Dánska bolo prepojené železnicou na linke Hirtshals-Hjorring v roku 1925. Mestská rybárska flotila je dnes jednou z najväčších v Dánsku a jej vznik bol umožnený rozšírením prístavu v roku 1966 a spolu s cestovným ruchom zohráva dôležitú úlohu v hospodárstve mesta.

Mestské obchody sú ťažia z návštev cestujúcich z prístavov trajektov v mestskom prístave. To platí najmä v prípade nórskych návštevníkov, ktorí nakupujú v meste po celý rok. Jednou z najobľúbenejších atrakcií mesta je Nordsoen Oceanarium, ktoré je jedným z najväčších európskych akvárií jedno z najväčších akvárií v Európe a je domovom viac ako 70 druhov rýb.

Z prístavu sa trajekty plavia do miest ako Bergen, Kristiansand, Stavanger, Langesund, Larvik, Seyðisfjörður a Torshavn.