COVID-19 Update Due to exceptional demand relating to Covid-19, and to ensure we help those customers that are sailing in the next 72 hours, we will be closing our customer service phone lines and handling all queries electronically. For any customer service enquiry please use our online contact form. Please note, we will deal with all enquiries based on sailing date priority so bear with us if your sailing is further in the future. We appreciate your understanding and support during these exceptional circumstances.

Larvik - Hirtshals je jedna z naších najpopulárnejších trás - lístky sa počas sezóny rýchlo vypredávajú.
Rada: Nečakajte do poslednej chvile! Rezervujte ešte dnes, aby ste mali k dispozícii termín podľa Vašich predstáv.

Prečo využiť
Direct Ferries?

Trajekty na 3325 trasách a z 764 prístavov po celom svete

Spoločnosť si získala dôveru 2,5 miliónov zákazníkov

Zabezpečujeme viac než 1,2 miliónov plavieb ročne

Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Pre viac informácií navštívte, prosím, našu stránku Trajekty z Nórsko do Dánsko.

Na palube trajektov

Prevádzkovatelia trajektov na trase Larvik - Hirtshals

    • 14 plavby týždenne 3 hod 45 min
    • Zistiť cenu

Trajekty z Larvik do Hirtshals

Linka Larvik Hirtshals spája Nórsko s Dánsko. V súčasnosti pôsobí na na tejto trase iba jedna trajektová spoločnosť, Color Line. Plavba sa uskutočňuje 14 krát v každom týždeň s dobou plavby približne 3 hodín 45 minút.

Doba a frekvencia plavby na trase Larvik Hirtshals sa môžu líšiť podľa sezóny, takže Vám radíme využiť tie najaktuálnejšie informácie.

Sprievodca prístavom Larvik

Larvik je mesto a prístav v grófstve Vestfold v Nórsku a jeho história siaha až do konca 17. storočia, keď ho založil v roku 1671 Ulrik Fredrik Gyldenlove, prvý gróf z Laurvigu. Treschowské sídlo, ktoré je v súčasnosti vo vlastníctve Mille-Marie Treschow, „najbohatšej ženy v Nórsku, sa nachádza v Larviku a bolo vybudované v roku 1820, kedy posledný gróf Laurvig vyhlásil bankrot. Populárne atrakcie mesta zahŕňajú galériu Winther, umelecké združenie Larviku, rytiny z doby bronzovej v lokalite Haugen, pohrebisko Brunla, kamenný kostol Berg a múzeum vidieka Hedrum.


Z Larviku denne odchádza trajekt do prístavu Hirtshals v Dánsku. Registrácia sa otvára 2 hodiny pred plavou a vyžaduje sa, aby všetci cestujúci sa na ňu dostavili najneskôr 1 hodinu pred odchodom.


Sprievodca prístavom Hirtshals

Hirtshals je mesto a prístav na vrchole Jutského polostrova v severnom Dánsku a leží na pobreží ostrova Vendsyssel-Thy. Mesto sa rozvíjalo okolo tohto umelo vytvoreného prístavu v rokoch 1919 až 1931 a so zvyškom Dánska bolo prepojené železnicou na linke Hirtshals-Hjorring v roku 1925. Mestská rybárska flotila je dnes jednou z najväčších v Dánsku a jej vznik bol umožnený rozšírením prístavu v roku 1966 a spolu s cestovným ruchom zohráva dôležitú úlohu v hospodárstve mesta.

Mestské obchody sú ťažia z návštev cestujúcich z prístavov trajektov v mestskom prístave. To platí najmä v prípade nórskych návštevníkov, ktorí nakupujú v meste po celý rok. Jednou z najobľúbenejších atrakcií mesta je Nordsoen Oceanarium, ktoré je jedným z najväčších európskych akvárií jedno z najväčších akvárií v Európe a je domovom viac ako 70 druhov rýb.

Z prístavu sa trajekty plavia do miest ako Bergen, Kristiansand, Stavanger, Langesund, Larvik, Seyðisfjörður a Torshavn.