COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Kristiansand - Hirtshals je jedna z naších najpopulárnejších trás - lístky sa počas sezóny rýchlo vypredávajú.
Rada: Nečakajte do poslednej chvile! Rezervujte ešte dnes, aby ste mali k dispozícii termín podľa Vašich predstáv.

Prečo využiť
Direct Ferries?

Trajekty na 4412 trasách a z 901 prístavov po celom svete

Spoločnosť si získala dôveru 2,5 miliónov zákazníkov

Zabezpečujeme viac než 1,2 miliónov plavieb ročne

Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Pre viac informácií navštívte, prosím, našu stránku Trajekty z Nórsko do Dánsko.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Kristiansand - Hirtshals

    • 14 Sailings Weekly 3 hr 15 min
    • Get price
    • 3 Sailings Daily 2 hr 25 min
    • Get price

Trajekty z Kristiansand do Hirtshals

Trajektová trasa Kristiansand Hirtshals spája Nórsko s Dánsko a teraz je prevádzkovaná 2 lodnými spoločnosťami. Trajekt spoločnosti Color Line sa plaví 14 krát za týždeň s dobou trvania plavby okolo 3 hodín 15 minút zatiaľ čo Trajekty spoločnosti Fjord Line sa plavia 3 krát za deň, plavba trvá od 2 hodín 25 minút.

Celkovo je tu 35 plavieb týždeň na trase z Kristiansand Hirtshals medzi Nórsko a Dánsko. Porovnajte a získajte najlepšiu cenu na dobu, kedy chcete cestovať už teraz.

Sprievodca prístavom Kristiansand

Kristiansand je piate najväčšie nórske mesto a nachádza sa v regióne Vest-Agder. Mesto bolo založené v roku 1641 kráľom Christianom IV., z čoho je odvodený jeho názov. „Sand“(piesok) odkazuje na piesočnatý povrch, na ktorom bolo mesto vybudované. Mesto navštevuje mnoho turistov, a to najmä v letných mesiacoch. Najväčšou atrakciou je Kristiansand Zoo a zábavný park vo východnej časti mesta. Zoo je s 1 miliónom návštevníkov druhou najnavštevovanejšou atrakciou v Nórsku, hneď po Holmenkollen. Väčšina zvierat v zoo sa nachádza vo svojom prirodzenom prostredí. Nájdete tu vlky, levy, tigre či rysy. Zábavný park je otvorený len počas leta, ale zoo je otvorená po celý rok.

Z prístavu sa plavia trajekty do destinácií vo Švédsku, Dánsku a Veľkej Británii. Dva hlavné spoje z Kristiansandu vedú do Göteborgu vo Švédsku (táto trasa začína a končí v Newcastli vo Veľkej Británii) a do Hirtshalsu v Dánsku. Trajektový terminál má dobré vybavenie a nechýbajú tu telefóny, toalety a obchod či bezbariérový prístup pre telesne postihnutých cestujúcich.


Sprievodca prístavom Hirtshals

Hirtshals je mesto a prístav na vrchole Jutského polostrova v severnom Dánsku a leží na pobreží ostrova Vendsyssel-Thy. Mesto sa rozvíjalo okolo tohto umelo vytvoreného prístavu v rokoch 1919 až 1931 a so zvyškom Dánska bolo prepojené železnicou na linke Hirtshals-Hjorring v roku 1925. Mestská rybárska flotila je dnes jednou z najväčších v Dánsku a jej vznik bol umožnený rozšírením prístavu v roku 1966 a spolu s cestovným ruchom zohráva dôležitú úlohu v hospodárstve mesta.

Mestské obchody sú ťažia z návštev cestujúcich z prístavov trajektov v mestskom prístave. To platí najmä v prípade nórskych návštevníkov, ktorí nakupujú v meste po celý rok. Jednou z najobľúbenejších atrakcií mesta je Nordsoen Oceanarium, ktoré je jedným z najväčších európskych akvárií jedno z najväčších akvárií v Európe a je domovom viac ako 70 druhov rýb.

Z prístavu sa trajekty plavia do miest ako Bergen, Kristiansand, Stavanger, Langesund, Larvik, Seyðisfjörður a Torshavn.