Trajekty z Las Palmas do Morro Jable

Trajektová trasa Las Palmas Morro Jable spája Gran Canaria s Fuerteventura a teraz je prevádzkovaná 2 lodnými spoločnosťami. Trajekt spoločnosti Naviera Armas sa plaví 7 krát za týždeň s dobou trvania plavby okolo 2 hodín 55 minút zatiaľ čo Trajekty spoločnosti Fred Olsen Express sa plavia 3 krát za deň, plavba trvá od 2 hod.

Celkovo je tu 28 plavieb týždeň na trase z Las Palmas Morro Jable medzi Gran Canaria a Fuerteventura. Porovnajte a získajte najlepšiu cenu na dobu, kedy chcete cestovať už teraz.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Las Palmas - Morro Jable

Priemerné ceny pre Las Palmas Morro Jable

Uvedené ceny predstavujú priemerné ceny jednosmerných lístkov zakúpených našimi zákazníkmi. Najbežnejší typ rezervácie na trase Las Palmas Morro Jable je auto a 2 cestujúci.

Sprievodca prístavom Las Palmas

Las Palmas (oficiálne las Palmas de Gran Canaria), je hlavné mesto španielskeho ostrova Gran Canaria (Kanárske ostrovy). Leží v severovýchodnej časti ostrova Gran Canaria, 150 km od afrického pobrežia. Vďaka ideálnemu podnebiu - teplé, suché letá a nie príliš chladné zimy - je mesto obľúbenou turistickou destináciou.

Mesto založil v roku 1478 Juan Rejon. Nájdete tu divadlá, kiná, operu, koncertné sály, múzeá či galérie. K najpopulárnejším kultúrnym podujatiam organizovaných v meste patrí hudobný festival a medzinárodný filmový festival. Najvýznamnejšie budovy tu možno nájsť v historickej časti mesta Vegueta. Niektoré z budov tu stoja už viac než 500 rokov. Patrí medzi ne kostol San Antonio Abad, námestie Santa Ana, domy Casas Consistoriales, Casa Regental, radnica či katedrála Sv. Anny.

Las Palmas je hlavný trajektový prístav ostrova. Kedže ostrov sa nachádza uprostred súostrovia, Las Palmas poskytuje spojenie s niekoľkými ostrovmi (Fuerteventura, Lanzarote, La Palma, Tenerife) a tiež s juhom Španielska (Huelva a Cádiz).