Trajekty z Marseille do Propriano

Linka Marseille Propriano spája Francúzsko s Korzika. V súčasnosti pôsobí na na tejto trase iba jedna trajektová spoločnosť, La Meridionale. Plavba sa uskutočňuje 3 krát v každom týždeň s dobou plavby približne 12 hodín 30 minút.

Doba a frekvencia plavby na trase Marseille Propriano sa môžu líšiť podľa sezóny, takže Vám radíme využiť tie najaktuálnejšie informácie.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Marseille - Propriano

  • La Meridionale
    • 3 plavby týždenne 12 hod 30 min
    • Zistiť cenu

Priemerné ceny pre Marseille Propriano

Uvedené ceny predstavujú priemerné ceny jednosmerných lístkov zakúpených našimi zákazníkmi. Najbežnejší typ rezervácie na trase Marseille Propriano je auto a 2 cestujúci.

Sprievodca prístavom Marseille

Marseille je prístavné mesto na pobreží Stredozemného mora na juhu Francúzska. Je to druhé najväčšie mesto a najväčší obchodný prístav Francúzska. Od starého prístavu až po časť Reformes Quarter sa ťahá hlavná dopravná tepna mesta. Pri vchode do starého prístavu sú dve veľké pevnosti, Fort Saint Nicolas na juhu a Fort Saint Jean na severe. Frioulské súostrovie je skupina 4 ostrovov v Stredozemnom mori, pri francúzskom pobreží. Na jednom z ostrovov je pevnosť Chateau d'If, ktorá sa preslávila románom Alexandra Dumasa Gróf Monte Cristo. Centrum mesta má množstvo uličiek, pričom najpozoruhodnejšími sú Rue St Ferreol, Cours Julien v blízkosti konzervatória, Cours Honore-d'Estienne-d'Orves (mimo starého prístavu) a oblasť okolo Hotel de Ville.

Linky z Marseille prevádzkujú štyri trajektové spoločnosti, ktoré ponúkajú pravidelnú dopravu na Korziku, Sardíniu, do Alžírska a Tuniska. K dispozícii sú štyri samostatné terminály a všetky sú na juhu - "Gares Maritimes Sud". Národné terminály 1 a 2 slúžia tým, ktorí cestujú na Korziku a Sardíniu, zatiaľ čo medzinárodné terminály 3 a 4 slúžia cestujúcim do Alžírska a Tuniska.