COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Corsica Linea

Corsica Linea je nový názov spoločnosti Maritima Ferries, ktorá v roku 2016 získala flotilu SNCM a ktorej cieľom je poskytovať tie najlepšie prepravné služby na francúzsky ostrov Korzika v Stredozemnom mori.

Corsica Linea vznikla po zmene akcionárov. V januári 2016 sa Patrick Rocca a jeho dcérska spoločnosť MCM stali novými majiteľmi. Po mesiacoch právneho sporu sa však konzorcium 15 akcionárov v rámci skupiny Corsica Maritima rozhodlo prevziať kontrolu nad spoločnosťou a začalo používať nový názov a iné farby lodí.

Červeno sfarbené plavidlá spoločnosti Corsica Linea poskytujú celoročnú trajektovú prepravu do Marseille, hlavného obchodného prístavu vo Francúzsku. Ponúkajú tiež pravidelné plavby do korzických prístavov Ajaccio, Propriano, Bastia a Ile Rousse, ako aj priame spojenie do prímorského letoviska Porto-Vecchio.

Vaša dovolenka sa začína v momente, keď vstúpite na palubu výletných lodí Corsica Linea. Lode sú dobre vybavené množstvom kajút a výletný trajekt Danielle Casanova môže prepraviť až 2200 cestujúcich a 700 vozidiel. Jean Nicoli bola prvá loď, ktorej farba bola zmenená na farby spoločnosti Corsica Linea od prevzatia spoločnosti. V logu nájdete korzický národný znak - maurskú tvár muža so šatkou okolo hlavy na bielom podklade.

Využite stránku directferries.sk k vyhľadaniu plavebného poriadku spoločnosti Corsica Linea, k zisteniu cien a pre rezerváciu lístkov spoločnosti Corsica Linea. Hľadáte najlacnejšiu možnosť pre Váš výlet? Nerobte si starosti, taktiež porovnáme Corsica Linea s inými trajektovými operátormi.