Marseille
Ajaccio
Trajekty do Korzika
Otvorený lístok??

Otvorené lístky platia po dobu až 12 mesiacov od dátumu rezervácie (prezrite si podmienky)

Otvorený lístok?

Otvorené lístky platia po dobu až 12 mesiacov od dátumu rezervácie (prezrite si podmienky)

Údaje o ceste
Odchod
Spiatočný

Trajekty z Marseille do Ajaccio

Trajektová trasa Marseille Ajaccio spája Francúzsko s Korzika a teraz je prevádzkovaná 2 lodnými spoločnosťami. Trajekt spoločnosti Corsica Linea sa plaví 4 krát za týždeň s dobou trvania plavby okolo 12 hodín zatiaľ čo Trajekty spoločnosti La Meridionale sa plavia 5 krát za týždeň, plavba trvá od 11 hodín.

Celkovo je tu 9 plavieb týždeň na trase z Marseille Ajaccio medzi Francúzsko a Korzika. Porovnajte a získajte najlepšiu cenu na dobu, kedy chcete cestovať už teraz.

Prečo využiť Direct Ferries?
category
Trajekty na 4412 trasách a z 901 prístavov po celom svete
category
Spoločnosť si získala dôveru 2,5 miliónov zákazníkov
category
Zabezpečujeme viac než 1,2 miliónov plavieb ročne
category
Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Najpopulárnejšie otázky

Ako dlho trvá trajekt z Marseille do Ajaccio?

Čas prepravy trajektom z Marseille do Ajaccio je približne 11h 30m. Trvanie plavby sa môže v jednotlivých sezónach líšiť, preto odporúčame vykonať živú kontrolu.

Koľko stojí trajekt z Marseille do Ajaccio?

Cena trajektu z Marseille do Ajaccio sa môže líšiť v závislosti od sezóny. Priemerná cena trajektu z Marseille do Ajaccio je 550 €. Cena bez rezervačných poplatkov.

Ktoré trajektové spoločnosti premávajú medzi Marseille a Ajaccio?

Existuje 2 populárnych prevádzkovateľov trajektov pre Marseille do Ajaccio. Toto je
  • Corsica Linea
  • La Meridionale

Ako si môžem rezervovať lístky na trajekt z Marseille do Ajaccio?

Rezervujte si trajekty z Marseille do Ajaccio prostredníctvom nášho vyhľadávača ponúk a pozrite si našu stránku s ponukami, kde nájdete najnovšie ponuky trajektov.

Môžete cestovať pešo na trajekte z Marseille do Ajaccio?

Áno, môžete cestovať ako peší cestujúci z Marseille do Ajaccio s
  • Corsica Linea
  • La Meridionale

Môžete vziať svoje auto na trajekt z Marseille do Ajaccio?

Áno, môžete cestovať vozidlom z Marseille do Ajaccio s
  • Corsica Linea
  • La Meridionale

Môžete vziať na trajekt z Marseille do Ajaccio domáce zvieratá?

Domáce zvieratá sú na trajekte povolené. Na to, aby ste si mohli vziať so sebou svojho najlepšieho chlpatého priateľa, môžete potrebovať pas domáceho zvieraťa a ďalšie dokumenty. Pozrite si všetky vládne nariadenia a cestovné informácie o cestovaní s domácimi zvieratami. V súčasnosti si môžete vziať na palubu domáce zvieratá
  • Corsica Linea
  • La Meridionale

Aká je vzdialenosť z Marseille do Ajaccio?

Vzdialenosť medzi Marseille a Ajaccio je približne 218 námorných míľ.

Sprievodca prístavom Marseille

Marseille je prístavné mesto na pobreží Stredozemného mora na juhu Francúzska. Je to druhé najväčšie mesto a najväčší obchodný prístav Francúzska. Od starého prístavu až po časť Reformes Quarter sa ťahá hlavná dopravná tepna mesta. Pri vchode do starého prístavu sú dve veľké pevnosti, Fort Saint Nicolas na juhu a Fort Saint Jean na severe. Frioulské súostrovie je skupina 4 ostrovov v Stredozemnom mori, pri francúzskom pobreží. Na jednom z ostrovov je pevnosť Chateau d'If, ktorá sa preslávila románom Alexandra Dumasa Gróf Monte Cristo. Centrum mesta má množstvo uličiek, pričom najpozoruhodnejšími sú Rue St Ferreol, Cours Julien v blízkosti konzervatória, Cours Honore-d'Estienne-d'Orves (mimo starého prístavu) a oblasť okolo Hotel de Ville.

Linky z Marseille prevádzkujú štyri trajektové spoločnosti, ktoré ponúkajú pravidelnú dopravu na Korziku, Sardíniu, do Alžírska a Tuniska. K dispozícii sú štyri samostatné terminály a všetky sú na juhu - "Gares Maritimes Sud". Národné terminály 1 a 2 slúžia tým, ktorí cestujú na Korziku a Sardíniu, zatiaľ čo medzinárodné terminály 3 a 4 slúžia cestujúcim do Alžírska a Tuniska.


Sprievodca prístavom Ajaccio

Ajaccio je najväčšie mesto na francúzskom ostrove Korzika, kroré sa nachádza na juhozápadnom pobreží, asi 210 míľ juhovýchodne od Marseille. Prístav leží v dolnej časti kopca, ktorý poskytuje výhľad na celú Korziku a chráni prístav, a na východ od pôvodného citadely, a na severnom brehu zálivu Ajaccio. Napoleon Bonaparte bol pravdepodobne najslávnejším obyvateľom tohto mesta. Narodil v Casa Bonaparte v roku 1769 a v súčasnosti je jeho rodný dom prístupný verejnosti. Krásne jemná-posilnil budovy sa nachádza živé kaviarní a marina činí mesto ideálnym miestom na prechádzky.

Prístav v meste je hlavnou zastávkou pre plavby a je druhým najvyťaženejším vo Francúzsku, hneď po Marseille. Trajekty z prístavu odchádzajú takmer každý deň do Marseille, Toulon a Nice na francúzskej pevnine. Existujú tiež sezónne služby Livorno, Sardíniu, Calvi a Propriano. Dve hlavné prepravné spoločnosti poskytujúce tieto odkazy sú SNCM a Corsica Ferries.


Marseille až Ajaccio Cestovné poriadky trajektov

Rozvrhy trajektov medzi 10/06/2024 a 16. 6. 2024


Prevádzkovateľ Čas odchodu Čas príchodu Doba plavby Dni plavby
Corsica Linea 18:15 07:00 12 hodín 45 minút St, Pi
La Meridionale 18:30 07:00 12 hodín 30 minút Út, Čt, Sat
Corsica Linea 18:45 08:00 13 hodín 15 minút Sun
La Meridionale 19:00 08:00 13 hodín Mon

Na palube trajektov

Služby zákazníkom

Navštívte našu stránku služieb zákazníkom, kde nájdete užitočné informácie o cestovaní trajektom, často kladené otázky a informácie o tom, ako nás môžete kontaktovať a získať pomoc s rezerváciou.