Trajekty z Nynashamn do Ventspils

Linka Nynashamn Ventspils spája Švédsko s Lotyšsko. V súčasnosti pôsobí na na tejto trase iba jedna trajektová spoločnosť, Stena Line. Plavba sa uskutočňuje 12 krát v každom týždeň s dobou plavby približne 8 hodín 30 minút.

Doba a frekvencia plavby na trase Nynashamn Ventspils sa môžu líšiť podľa sezóny, takže Vám radíme využiť tie najaktuálnejšie informácie.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Nynashamn - Ventspils

  • Stena Line
    • 12 plavby týždenne 8 hod 30 min
    • Zistiť cenu

Priemerné ceny pre Nynashamn Ventspils

Uvedené ceny predstavujú priemerné ceny jednosmerných lístkov zakúpených našimi zákazníkmi. Najbežnejší typ rezervácie na trase Nynashamn Ventspils je auto a 2 cestujúci.

Sprievodca prístavom Nynashamn

Švédske prístavné mesto Nynäshamn sa nachádza približne 60 km južne od Štokholmu. Je jedným z hlavných prístavov na pevnine Švédska, odkiaľ sa plavia trajekty na ostrov Gotland. V letných mesiacoch navštívi mesto veľa turistov, keďže je obľúbenou dovolenkovou destináciou Švédov. Cez leto mesto hostí veľkú prístavnú oslavu, kedy sa prístav zaplní loďami všetkých veľkostí a mnohými návštevníkmi. Okrem miestnych remeselných trhov budú návštevníci mať tiež možnosť previesť sa parným vlakom medzi mestom a Štokholmom. V meste sa nachádzajú rôzne reštaurácie a butiky s lokálne vyrobeným tovarom. Toto moderné mesto neovplyvňuje mnohými zaujímavosťami a je posiate modernými stavbami. K dispozícii je knižnica a kino s jedným plátnom v centre mesta a slúži prevažne miestnym obyvateľom. Začiatkom 20. storočia sa mesto Nynäshamn stalo známym ako kúpeľné mesto, hoci väčšina zariadení prestala fungovať už pred koncom prvej svetovej vojny.

Z prístavu premávajú trajekty na ostrov Gotland a do Gdansku v Poľsku.