Trajekty z Karlshamn do Klaipeda

Linka Karlshamn Klaipeda spája Švédsko s Litva. V súčasnosti pôsobí na na tejto trase iba jedna trajektová spoločnosť, DFDS Seaways. Plavba sa uskutočňuje 7 krát v každom týždeň s dobou plavby približne 13 hodín.

Doba a frekvencia plavby na trase Karlshamn Klaipeda sa môžu líšiť podľa sezóny, takže Vám radíme využiť tie najaktuálnejšie informácie.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Karlshamn - Klaipeda

Priemerné ceny pre Karlshamn Klaipeda

Uvedené ceny predstavujú priemerné ceny jednosmerných lístkov zakúpených našimi zákazníkmi. Najbežnejší typ rezervácie na trase Karlshamn Klaipeda je auto a 2 cestujúci.

Sprievodca prístavom Karlshamn

Karlshamn je švédske mesto v regióne Bleking, ktoré leží na pobreží Baltského mora. V mestečku je množstvo starých drevených stavieb, múzeí, galérií, obchodov a trhov. Jeden z najlepších spôsobov, ako preskúmať toto pokojné mesto je po vlastných nohách, pretože väčšina turistických atrakcií je blízko seba. K dispozícii ale sú aj vyhliadkové autobusy. Karlshamn dostal Kráľovskú listinu a mestské výsady v roku 1664, kedy si kráľ Karol X. Gustáv uvedomil strategickú polohu prístavu v blízkosti Baltského mora. V roku 1666 bolo mesto na počeť švédskeho kráľa pomenované Karlshamn, čo v preklade znamená "Karlov prístav".

Prístav v Karlshamn je jedným z najdôležitejších obchodných prístavov vo Švédsku. Osobná trajektová doprava premáva prístavu Kiel v Nemecku, Klapeda v Litve a Petrohrad v Rusku.