COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Karlshamn - Klaipeda je jedna z naších najpopulárnejších trás - lístky sa počas sezóny rýchlo vypredávajú.
Rada: Nečakajte do poslednej chvile! Rezervujte ešte dnes, aby ste mali k dispozícii termín podľa Vašich predstáv.

Prečo využiť
Direct Ferries?

Trajekty na 4412 trasách a z 901 prístavov po celom svete

Spoločnosť si získala dôveru 2,5 miliónov zákazníkov

Zabezpečujeme viac než 1,2 miliónov plavieb ročne

Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Pre viac informácií navštívte, prosím, našu stránku Trajekty z Švédsko do Litva.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Karlshamn - Klaipeda

    • 7 Sailings Weekly 13 hr
    • Get price

Trajekty z Karlshamn do Klaipeda

Linka Karlshamn Klaipeda spája Švédsko s Litva. V súčasnosti pôsobí na na tejto trase iba jedna trajektová spoločnosť, DFDS Seaways. Plavba sa uskutočňuje 7 krát v každom týždeň s dobou plavby približne 13 hodín.

Doba a frekvencia plavby na trase Karlshamn Klaipeda sa môžu líšiť podľa sezóny, takže Vám radíme využiť tie najaktuálnejšie informácie.

Sprievodca prístavom Karlshamn

Karlshamn je švédske mesto v regióne Bleking, ktoré leží na pobreží Baltského mora. V mestečku je množstvo starých drevených stavieb, múzeí, galérií, obchodov a trhov. Jeden z najlepších spôsobov, ako preskúmať toto pokojné mesto je po vlastných nohách, pretože väčšina turistických atrakcií je blízko seba. K dispozícii ale sú aj vyhliadkové autobusy. Karlshamn dostal Kráľovskú listinu a mestské výsady v roku 1664, kedy si kráľ Karol X. Gustáv uvedomil strategickú polohu prístavu v blízkosti Baltského mora. V roku 1666 bolo mesto na počeť švédskeho kráľa pomenované Karlshamn, čo v preklade znamená "Karlov prístav".

Prístav v Karlshamn je jedným z najdôležitejších obchodných prístavov vo Švédsku. Osobná trajektová doprava premáva prístavu Kiel v Nemecku, Klapeda v Litve a Petrohrad v Rusku.