Trajekty z Olbia do Civitavecchia

Trajektová trasa Olbia Civitavecchia spája Sardínia s Rím a teraz je prevádzkovaná 2 lodnými spoločnosťami. Trajekt spoločnosti Grimaldi Lines sa plaví 7 krát za týždeň s dobou trvania plavby okolo 6 hodín 30 minút zatiaľ čo Trajekty spoločnosti Tirrenia sa plavia 14 krát za týždeň, plavba trvá od 5 hod 30 min.

Celkovo je tu 21 plavieb týždeň na trase z Olbia Civitavecchia medzi Sardínia a Rím. Porovnajte a získajte najlepšiu cenu na dobu, kedy chcete cestovať už teraz.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Olbia - Civitavecchia

  • Grimaldi Lines
    • 7 plavby týždenne 6 hod 30 min
    • Zistiť cenu
  • Tirrenia
    • 14 plavby týždenne 5 hod 30 min
    • Zistiť cenu

Priemerné ceny pre Olbia Civitavecchia

Uvedené ceny predstavujú priemerné ceny jednosmerných lístkov zakúpených našimi zákazníkmi. Najbežnejší typ rezervácie na trase Olbia Civitavecchia je auto a 2 cestujúci.

Sprievodca prístavom Olbia

Talianske mesto Olbia sa nachádza v oblasti Gallura v severovýchodnej časti Sardínie. Mesto je dnes známe ako zastávka na ceste na či zo Sardínie, má však dlhú históriu a zachováva dosť svojho vlastného šarmu, aby bola považovaná za destináciu samu o sebe. Historické centrum mesta je krásnym miestom na prechádzku alebo posedenie v bare alebo reštaurácii či jednoduché sledovanie sveta.
Medzi obľúbené turistické atrakcie v meste patrí stredoveký pisanský románsky kostol, ktorý je postavený z gallurskej žuly. Kostol skrýva dve fresky z 13. storočia – na jednej je zobrazený sv. Simplicio, patrón Olbie. Ďalšou obľúbenou atrakciou v meste je Festa di San Simplicio, ktorý je jedným z najväčších festivalov mesta a oslavuje sa počas troch dní v polovici mája.

Mesto nie je príliš drahé a je určite skvelou lokalitou na strávenie pár dní. Okrem atrakcií v meste sa v jeho okolí nachádzajú pekné pláže a Olbia je takisto ideálnou základňou na výlety loďou.

Prístav Olbia je situovaný na ostrove, ktorý je s pevninou a mestom prepojený dlhou cestou. Automobilové trajekty spájajú Olbiu s talianskymi prístavmi vrátane Janova či Civitavecchie neďaleko Ríma. Do prístavu sa z mesta dostanete autobusom ASPO č. 9. Ďalšie destinácie sú k dispozícii z prístavu Golfo Aranci, ktorý sa nachádza severne od mesta Olbia.

Sprievodca prístavom Civitavecchia

Talianske mesto Civitavecchia leží na pobreží Tyrhénskeho mora v regióne Lazio. Mesto, ktoré je domovom takmer 60 000 obyvateľov, sa nachádza približne 80 km severozápadne od Ríma a je domovom prístavu pre výletné, ako aj trajektové lode. História prístavu siaha viac než tisíc rokov do histórie, až do rokov 101-108 n.l., kedy cisár Trajan nariadil vybudovať prístav Centumcellae, aby sa umožnila diaľková lodná doprava medzi mestom a rímskou metropolou. Mestu neskôr vládli rôzni početní vojvodovia a pápeži.

V meste môžu návštevníci navštíviť rôzne reštaurované stredoveké a barokové stavby, medzi ktoré patrí veľká pevnosť Forte Michelangelo, ktorú dal postaviť pápež Július II na začiatku 16. storočia či obranné hradby zo 17. storočia za prístavom. Hradby vytvárajú jednu stranu Lungoporto Gramsci, čo je vyvýšený peší chodník. Naskytajú sa z neho vynikajúce výhľady na výletné lode a trajekty v prístave.

Trajekty pre vozidlá, ako aj osoby, spájajú mesto Civitavecchia so Sardíniou, Sicíliou a ďalšími destináciami v Taliansku a v zahraničí.