COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Prečo využiť
Direct Ferries?

Trajekty na 3325 trasách a z 764 prístavov po celom svete

Spoločnosť si získala dôveru 2,5 miliónov zákazníkov

Zabezpečujeme viac než 1,2 miliónov plavieb ročne

Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Trajekty do ostrov Ustica

Malý ostrov Ustica je vrchol starodávnej sopky v Tyrhénskom mori, ktorá sa nachádza 52 km severne od Palerma.

Ostrov je miestnymi nazývaný "Čierna perla" a jeho kopcovitý terén sa skladá hlavne z čiernych skalných útvarov a zvláštnych kaktusov.

Ustica je tiež preslávená tým, že tu sídlilo väzenie, a to až do roku 1950. Mussolini sem posielal svojich politických oponentov počas jeho pravidlá. Nájdete tu aj fascinujúce múzeum dokumentujúce všetko o väznici, ktoré určite stojí za návštevu.

Ustica sa môže pochváliť vynikajúcimi možnosťami na dlhé prechádzky, pričom tu je aj chodník, ktorý Vás dostane až priamo k pevnosti na ostrove. Pevnosť bola postavený kráľmi v starej rímskej éry. Táto historická pamiatka má 157 metrov a ponúka fantastický výhľad na ostrov.

Pobrežie samo o sebe ponúka celý rad veľkolepých jaskýň a ako morská rezervácia aj dokonale čistú vodu. Niektorí návštevníci sem prichádzajú hlavne pre vynikajúce možnosti na potápanie, pričom more je plné vrakov, artefaktov z rímskej doby a rozmanitého morského života.

Ak si chcete dopriať relaxačný večer po dlhom dni turistiky, tak hlavné mesto poskytuje ideálne prostredie. Veľké, malebné námestia sa môže pochváliť pôvabnými reštauráciami a barmi s výhľadom na more. Je tu aj množstvo malých obchodov s potravinami, ktoré predávajú všetko, čo potrebujete pre perfektný piknik na pláži.

Z ostrova smeruje trajekt na Trapani na Sicílii a k dispozícii je aj dlhší prejazd z prístavu Napoli na západnom pobreží Talianska. Obe trasy sú prevádzkované spoločnosťou Ustica Lines, ktorá poskytuje jednu plavbu týždenne.

Populárni prevádzkovatelia trajektov

    • 6 plavby týždenne 1 hodina 30 min
    • Zistiť cenu
    • 4 plavby týždenne 3 hod
    • Zistiť cenu

Na palube trajektov

Zistite, ako to vyzerá na palube trajektu ešte pred Vašou cestou

Informácie o lodi, videá & recenzie

Trasy a prístavy v ostrov Ustica