COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Patras - Ancona je jedna z naších najpopulárnejších trás - lístky sa počas sezóny rýchlo vypredávajú.
Rada: Nečakajte do poslednej chvile! Rezervujte ešte dnes, aby ste mali k dispozícii termín podľa Vašich predstáv.

Prečo využiť
Direct Ferries?

Trajekty na 4412 trasách a z 901 prístavov po celom svete

Spoločnosť si získala dôveru 2,5 miliónov zákazníkov

Zabezpečujeme viac než 1,2 miliónov plavieb ročne

Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Pre viac informácií navštívte, prosím, našu stránku Trajekty z Grécko do Taliansko.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Patras - Ancona

    • 2 Sailings Weekly 22 hr 30 min
    • Get price
    • 6 Sailings Weekly 19 hr 30 min
    • Get price

Trajekty z Patras do Ancona

Trajektová trasa Patras Ancona spája Grécko s Taliansko a teraz je prevádzkovaná 2 lodnými spoločnosťami. Trajekt spoločnosti Minoan Lines sa plaví 2 krát za týždeň s dobou trvania plavby okolo 22 hodín 30 minút zatiaľ čo Trajekty spoločnosti Anek Superfast sa plavia 6 krát za týždeň, plavba trvá od 19 hodín 30 minút.

Celkovo je tu 8 plavieb týždeň na trase z Patras Ancona medzi Grécko a Taliansko. Porovnajte a získajte najlepšiu cenu na dobu, kedy chcete cestovať už teraz.

Sprievodca prístavom Ancona

Ancona je prístavné mesto v oblasti Le Marche v strednom Taliansku, ktoré v posledných rokoch vyhľadáva čoraz viac turistov. Mesto je populárne hlavne vďaka svojim prírodným krásam a úžasnej gastronómii. Ancona leží na pobreží Jadranského mora, asi 200 km od mesta Bologna a 280 km od talianskeho hlavného mesta Rím. Mesto založili kolonisti zo Syrakúz medzi pohoriami Monte Conero a Monte Castagno, ktoré mestu zaručili prírodnú ochranu. Grécki obchodníci v meste založili týrsku továreň na fialové farbivo a ich vplyv na oblasť sa rozšíril. Počas rímskych čias malo mesto svoj vlastný mincový systém a v celej oblasti sa hovorilo po grécky.

Ancona je veľmi dôležitý námorný prístav a ponúka dobré spojenia s rôznymi prístavmi. Najlepší a najjednoduchší spôsob, ako sa dostať do Ancony je trajektom, ktoré sem plávajú z rôznych lokalít, ako napr. zo Splitu, Rijeky, Zadaru, Hvaru, Korčule, Dubrovníku, Patrasu, Igoumenitse a Dugeho Otoku.