Trajekty z Patras do Ancona

Trajektová trasa Patras Ancona spája Grécko s Taliansko a teraz je prevádzkovaná 2 lodnými spoločnosťami. Trajekt spoločnosti Minoan Lines sa plaví 4 krát za týždeň s dobou trvania plavby okolo 22 hodín 30 minút zatiaľ čo Trajekty spoločnosti Anek Superfast sa plavia 8 krát za týždeň, plavba trvá od 19 hod 30 min.

Celkovo je tu 12 plavieb týždeň na trase z Patras Ancona medzi Grécko a Taliansko. Porovnajte a získajte najlepšiu cenu na dobu, kedy chcete cestovať už teraz.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Patras - Ancona

  • Minoan Lines
    • 4 plavby týždenne 22 hod 30 min
    • Zistiť cenu
  • Anek Superfast
    • 8 plavby týždenne 19 hod 30 min
    • Zistiť cenu

Priemerné ceny pre Patras Ancona

Uvedené ceny predstavujú priemerné ceny jednosmerných lístkov zakúpených našimi zákazníkmi. Najbežnejší typ rezervácie na trase Patras Ancona je auto a 2 cestujúci.

Sprievodca prístavom Ancona

Ancona je prístavné mesto v oblasti Le Marche v strednom Taliansku, ktoré v posledných rokoch vyhľadáva čoraz viac turistov. Mesto je populárne hlavne vďaka svojim prírodným krásam a úžasnej gastronómii. Ancona leží na pobreží Jadranského mora, asi 200 km od mesta Bologna a 280 km od talianskeho hlavného mesta Rím. Mesto založili kolonisti zo Syrakúz medzi pohoriami Monte Conero a Monte Castagno, ktoré mestu zaručili prírodnú ochranu. Grécki obchodníci v meste založili týrsku továreň na fialové farbivo a ich vplyv na oblasť sa rozšíril. Počas rímskych čias malo mesto svoj vlastný mincový systém a v celej oblasti sa hovorilo po grécky.

Ancona je veľmi dôležitý námorný prístav a ponúka dobré spojenia s rôznymi prístavmi. Najlepší a najjednoduchší spôsob, ako sa dostať do Ancony je trajektom, ktoré sem plávajú z rôznych lokalít, ako napr. zo Splitu, Rijeky, Zadaru, Hvaru, Korčule, Dubrovníku, Patrasu, Igoumenitse a Dugeho Otoku.